Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Fitbit Ace - náramok pre deti ako športová motivácia

Fitbit Ace - náramok pre deti ako športová motivácia
Zdroj | Fitbit
Michal Spiegel
Fitbit Ace - náramok pre deti ako športová motivácia
Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit

Firma Fitbit tento týždeň predstavila inteligentné hodinky Fitbit Versa a tiež smart, športový náramok pre deti Fitbit Ace. Čo všetko tento náramok ponúka a koľko bude stáť?

Firma Fitbit si určila za cieľ znížiť počet detí, ktoré väčšinu dňa sedia doma a nehýbu sa. Náramok Fitbit Ace má motivovať deti v športových aktivitách, takže ponúka rôzne výzvy či súťaže. Zároveň monitoruje spánok, počíta kroky a aktívne minúty.

Náramok počas dlhého sedenia upozorní dieťa, aby sa hýbalo. Taktiež motivuje k prejdeniu aspoň 250 krokov každú hodinu. Denne by mal priemerný človek prejsť 10 000 krokov. U detí môže byť toto číslo nižšie.

Za splnenie spomínaných výziev dostáva dieťa virtuálne, zberateľské odznaky, takže je motivované sa hýbať. Zároveň môže svoje úspechy a odznaky porovnávať s ostatnými členmi rodiny či so svojimi kamarátmi.

Zdroj | Fitbit
Pozrite si

Fitbit Versa – dostupné hodinky, ktoré sa inšpirovali Apple Watch

Zaujímavosťou budú tzv. rodinné duely Family Faceoff, ktoré budú spočívať v týždennom súťažení medzi členmi rodiny. Aplikácia Fitbit je dostupná ako pre Android, tak aj pre systém iOS.

Sľubovaná výdrž náramku Fitbit Ace je 5 dní na jedno nabitie, ktoré by malo maximálne trvať 2 hodiny. Medzi príslušenstvo patria napríklad vymeniteľné náramky v dvoch farebných spracovaniach – Electric Blue a Power Purple.

Na výber tiež máte 10 rôznych motívov ciferníku. Fitbit Ace disponuje aj certifikáciou proti ošpliechaniu vodou či poškodeniu potom – IPX7.

Zdroj | Fitbit
Pozrite si

Fitbit Ionic – smart hodinky, ktoré nie sú veľmi smart

Určite poteší aj rodičovská kontrola, ktorá umožní rodičom preveriť aktivity dieťaťa cez smartfón aplikáciu. Rodičia taktiež môžu obmedziť údaje, ku ktorým budú mať prístup deti. Ak bude niekto volať, notifikácie sa objavia na displeji náramku.

Náramok Fitbit Ace je určený pre deti od 8 rokov a bude dostupný od druhého štvrťroku 2018. Cena je relatívne príjemných 99,95 eur. Presný dátum vydania zatiaľ známy nie je, no ak to bude v máji/júni, máte tip na darček za vysvedčenie.