Reklama

Fisker Ocean debutuje na európskom trhu, obzreli sme si ho naživo!

Zdroj | Fisker
Igor Neštrák
Zdroj | Fisker
Zdroj | Fisker

Mobilný svetový kongres, konajúci sa v Barcelone od 28. februára do 3. marca je ideálnym miestom pre debut automobilového startupu Fisker a jeho modelu Ocean.

Henrik Fisker, svetoznámy dizajnér, pod rukami ktorého vzniklo legendárne BMW Z8 po neúspešnom projekte Fisker Automotive, ktorý skončil bankrotom sa opäť vracia na automobilovú scénu.

Fisker Inc., ktorý bol založený v roku 2016 sa zaviazal kompletne navrhnúť a vyrábať elektrické SUV. Roky príprav a vývoja vyústili do predstavenia modelu Fisker Ocean, ktorý bol prezentovaný na autosalóne konanom v Los Angeles v roku 2021.

Model Ocean bude ponúkaný v niekoľkých úrovniach výbavy. Základná výbava Sport je vybavená len jedným elektromotorom o výkone 275 koní. Výrobca pri tejto verzii sľubuje dojazd 440 km podľa WLTP normy.

Výkonnejšie verzie Ultra a Extreme sú vybavené pohonom všetkých kolies a sľubujú dojazd viac ako 600 kilometrov.

Pozrite si

Fisker opäť šokuje. Avizuje elektromobil, ktorý sa nabije za minútu

Najvýkonnejšia verzia Ocean Extreme dosahuje maximálný výkon 550 koní a zrýchlenie z 0 – 100 km/h po 4 sekundy.

Výrobca bude využívať dva typy akumulátorových článkov. Základná verzia bude z výrobných liniek schádzať s technológiou lítium-ión fosfát a verzie s pohonom všetkých kolies budú vybavené akumulátorom s nikel-mangánovo kobaltovou technológiou.

Základný model Fisker Ocean Sport bude na španielskom trhu predávaný za 41.900 EURO. Táto cena už zahŕňa miestne dane a poplatky.

Samotná výroba bude realizovaná vo výrobnom závode Magna-Steyer v rakúskom Grazi. Tento závod už má skúsenosti s produkciou elektromobilov, z jeho liniek schádza napr. elektrický Jaguar i-Pace.

Medzi zaujímavosti modelu Fisker Ocean patrí 17,1 palcový multimediálny systém a príplatková solárna strecha, ktorá v ideálnych podmienkach má priniesť viac ako 3000 km dojazdu ročne.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2022 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics Slovakia.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.