Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Firma JBL predstavila trojicu slúchadiel so vstavanou službou Google Assistant

Firma JBL predstavila trojicu slúchadiel so vstavanou službou Google Assistant
Zdroj | JBL
Richard Pliešovský
Firma JBL predstavila trojicu slúchadiel so vstavanou službou Google Assistant
Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

Google Assistant sa objavuje čoraz častejšie ako súčasť Bluetooth headsetov. Spolupráca s JBL začala minulý rok so zariadeniami série Everest, teraz spoločnosť predstavila ďalšie zariadenia v novej sérii slúchadiel Live.

Pozrite si

Ruší vás okolie? Vyskúšajte JBL Live 650BTNC

JBL predstavila slúchadlá tento týždeň na výstave CES 2019. Ide o tri bezdrôtové modely, každý je iný, no všetky dokážu komunikovať pomocou aplikácie My JBL Headphone s Google Assistant, Amazon Alexa alebo Siri.

Všetky slúchadlá majú funkciu TalkThru, vďaka ktorej sa po stlačení tlačidla pozastaví hudba a zosilní zvuk – takto môže používateľ komunikovať s priateľmi bez toho, aby si musel zložiť slúchadlá z uší.

Zapnutím funkcie Ambient Aware sa zosilní zvuk z okolia a umožní tak poslucháčovi lepšie počuť, čo sa okolo neho deje.

Zdroj | JBL

Slúchadlá sú síce bezdrôtové, ale ku všetkým sa dá pripojiť 133 centimetrový kábel a prenášať tak pomocou neho zvukový signál. To môže prísť vhod nielen vtedy, keď dôjde batéria, ale aj pri počúvaní zo zdroja hudby, ktorý nemá technológiu Bluetooth.

JBL LIVE 400BT

Zdroj | JBL

Tento model je typu on-ear, čo znamená, že má mušle poslucháč položené na ušiach. Výrobca sľubuje 24-hodinovú výdrž.

Citlivosť slúchadiel je 106 dB, impedanciu majú 32 ohmov, rozsah dynamickej frekvenčnej odozvy je 20 Hz až 20 kHz. Akustický menič je veľký 40 mm. Slúchadlá majú lítiovo-polymérovú batériu s kapacitou 700 mAh, Bluetooth vo verzii 4.2 a hmotnosť 185,8 g.

Zdroj | JBL
Pozrite si

Slúchadlá JBL C45BT budete radi nosiť celé hodiny

Slúchadlá sa dajú vybrať v čiernom, modrom, zelenom, červenom a bielom prevedení. Dajú sa predobjednať za 99,95 dolárov.

JBL LIVE 500BT

Zdroj | JBL

JBL Live 500 sú o niečo väčšie (a ťažšie) ako ich menší braček. Vďaka tomu však vydržia prehrávať hudbu až 30 hodín.

Tento model je typu over-ear, mušle má v tomto prípade poslucháč uložené okolo uší. Menič má priemer 50 mm. Citlivosť slúchadiel je 108 dB, impedanciu majú 32 ohmov, rozsah dynamickej frekvenčnej odozvy je 18 Hz až 20 kHz. Slúchadlá majú 3,7 V lítiovo-polymérovú batériu s kapacitou 700 mAh, Bluetooth vo verzii 4.2 pri hmotnosti 231,6 g.

Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

Aj tento model je na výber v čiernom, modrom, zelenom, červenom a bielom prevedení. Slúchadlá sa dajú predobjednať za 149,95 dolárov.

JBL LIVE 650BTNC

Zdroj | JBL

Najvyšší model série Live je vybavený funkciou aktívneho potláčania hluku, táto vymoženosť vás bude stáť energiu navyše, konkrétne sa výdrž slúchadiel zníži na 20 hodín.

JBL Live 650BTNC je tiež v prevedení over-ear, citlivosť slúchadiel je však len 100 dB. Menič je veľký 40 mm, impedancia je 32 ohmov, rozsah dynamickej frekvenčnej odozvy je v tejto sérii najlepší, 16 Hz až 20 kHz. Slúchadlá majú 3,7 V lítiovo-polymérovú batériu s kapacitou 700 mAh, Bluetooth vo verzii 4.2, slúchadlá majú hmotnosti 249 g.

Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

Tento model je na výber v čiernom, modrom a bielom prevedení. Slúchadlá sa dajú predobjednať za 199,95 dolárov.

Aj keď sa slúchadlá série Live už dajú rezervovať, ich expedícia začne 21. marca 2019, resp. 12. marca v prípade vlajkovej lode JBL Live 650BTNC.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.