Reklama

Firefox Mobile: pripravený pre Android

Imrich Maťo

Zariadenia s operačným systémom Android sú síce vybavené kvalitným webovým prehliadačom, no i tak sa stretávame so snahami rôznych vývojárov o vybudovanie alternatívy k nemu.

Firefox Mobile

Jednými z nich sú vývojári známeho a veľmi populárneho webového prehliadača Firefox, ktorý pre mobilné zariadenia poznáme tiež pod názvom Fennec. V týchto dňoch Firefox Mobile konečne dorazil ako pre-alfa build, a teraz môže byť inštalovaný na Android telefónoch s verziou 2.0 a vyššou. Vzhľadom na to, že ide ešte o veľmi predčasné vypustenie testovacej verzie, vývojári ju skúšajú zatiaľ iba na vybraných zariadeniach, napríklad Motorola Milestone, HTC Desire či Nexus One. Zároveň však nezabúdajú varovať, že ešte môže dochádzať k určitým problémom na zariadeniach, napríklad k ukončovaniu alebo reštartovaniu aplikácie či miernej stagnácii v prípade dlhodobej nepretržitej prevádzky. Po reštarte zariadenia bude fungovanie aplikácie opäť bezproblémové.

Firefox Mobile

Ak ste fanúšikmi testovania a chceli by ste túto skorú verziu prehliadača Firefox Mobile pre Android vyskúšať, nehľadajte ju v Android Market, ale do svojho počítača si ju môžete stiahnuť z tohto odkazu, a následne nainštalovať do zariadenia. Najjednoduchší spôsob však je stiahnutie pomocou prehliadača telefónu, pri čom kliknete naň v zozname Súbory na stiahnutie pre nainštalovanie. Viac informácií môžete získať na internetovej stránke vývojárov.

Zdroj: Geeky Gadgets

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.