Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Filmový fanúšik si počas lockdownu pozrel cez 1 000 filmov

Filmový fanúšik si počas lockdownu pozrel cez 1 000 filmov
Zdroj | BBC
Michal Spiegel
Filmový fanúšik si počas lockdownu pozrel cez 1 000 filmov
Zdroj | BBC
Zdroj | BBC

Posledné dva roky boli v znamení lockdownov spôsobených koronavírusom. Niektorí sa s ním vyrovnávali po svojom. Phil Watts si napríklad pozrel za prvý rok pandémie 1 028 filmov.

Filmový fanúšik Phil Watts z Londýna po tom, ako stratil prácu, začal pozerať filmy. Niekedy si pozrel aj 7 filmov denne. Jeho láska k filmom vychádza aj z toho, že jeho otec bol premietačom v kine.

Keďže o prácu prišiel v januári 2021, filmy pozeral takmer každý deň lockdownu a do konca roku 2021 si ich pozrel cez tisíc. Sám seba označuje za tzv. super geeka pokiaľ ide o filmy.

Počas lockdownového maratónu filmov si napríklad pozrel každý diel zo série Star Trek, Fast and Furious či James Bond, ktorých je cez 25. Po čase si musel začať zapisovať, ktoré snímky si už pozrel, aby nezabudol, čo už videl. Samozrejme nevynechal ani staršie klasiky či moderné blockbustre.

Zdroj | HBO

Jeho filmom číslo 1 000 bola klasika Odviate vetrom, ktorú si pozrel 28. decembra 2021, tesne pred koncom roka. Pre BBC priznal, že keby si mal vybrať iba jeden titul z tých, ktoré si pozrel, bol by to Cinema Paradiso, snímok z roku 1988 o mladom talianskom chlapcovi, ktorý sa učí umeniu filmu.

Pre BBC sa vyjadril, že film mu pripomenul samého seba, keď ho otec zasväcoval tajov jeho tvorby.

Zdroj