Reklama

FiiK elektro skateboard vás prevetrá aj po tráve či lese. Neveríte?

Števo Porubský

U protinožcov v Austrálii sa už niekoľko rokov snažili vo firme Fiik Skateboards vymyslieť niečo iné. Základom bol samozrejme už v úvode skateboard, na ktorý najskôr títo extrémisti pripevnili motor z motorovej píly. A ešte povedzte, že nie sú extrémisti. Nakoniec sa však po 10 rokoch vývoja podaril malý zázrak.

 Fiik Skateboards

Ak ste si ešte nepozreli priložené video tak vedzte, že na „supersize“ skateboard ľudia z tejto „firmičky“ FiiK pripevnili špeciálne vyvinutý elektromotor ovládaný pomocou bezdrôtového ovládača. Nechýba samozrejme ani ABS systém, pretože elektricky poháňané skateboardy dokážu uhánať maximálkou do 40 km/h! Najzaujímavejším, najvýkonnejším a najextrémnejším modelom je Big Daddy s 800 W elektromotorom určený aj do terénu. V ponuke FiiK Sakeboards sú aj ďalšie modely so slabšími motormi a menšími kolieskami určenými skôr na asfalt či betón, no aj tie dokážu ísť cez 30 km/h.

Fiik Skateboards

 

Ale späť k „Veľkému tatovi“. Okrem toho, že dokáže vyvinúť rýchlosť až 37 km/h, jeho Li-Ion batérie vydržia na 30 km jazdy, resp. 1,5 hodiny prevádzky a unesie záťaž až 135 kg! Na diaľkovom ovládači si dokonca môžete nastaviť tri stupne rýchlosti. Živo si viem predstaviť jazdiť do práce na niečom takom, len to by som nemohol bývať v Bratislave, ale skôr niekde na dedine, kde nehrozí, že ma autá skolia z jednej alebo druhej strany. A čo vy, páčilo by sa vám mať doma takúto „hračku“? Aby som nezabudol, nezabudnite si pozrieť video nižšie! Škoda len, že cenovka takéhoto zázraku je okolo 950 USD, teda približne 750 €.

Fiik Skateboards

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.