Reklama

Fermi si to mieri do notebookov Asus

Erik Birčák

Po nie práve najslávnejšom a najrýchlejšom začiatku novej architektúry spoločnosti Nvidia sa zdá, že je už všetko v poriadku. Aj keď boli mobilné grafické karty založené na architektúre Fermi ohlásené iba pred niekoľkými dňami, Nvidia GTX 460M si to už zamierila do notebookov ASUS rady G53 a G73.

ASUS bude vylepšovať svoj rad herných notebookov G53 a G73, ktoré sa v našich končinách tešia obľube hlavne vďaka modernému dizajnu a dobrému pomeru cena/výkon, pomocou nových mobilných kariet od Nvidie. Tie prinášajú podobne ako ich desktopové varianty podporu DirectX 11 spolu z vlastnými technológiami Nvidie ako CUDA a PhysX. 460M navyše prináša až 1,5GB GDDR5 dedikovanej pamäte, čo je na jej výkon možno až prehnane veľa. V kombináciou s procesorom Core i7, 8GB DDR3 RAM sa už jedná a slušný výkon na hranie hier, hoci aj vo Full HD rozlíšení (ktorým disponuje 17“ model G73JW).

Geforce 460M. 192 CUDA procesorov bežiacich na 1350MHz, jadro na 675MHz a DDR5 pamätr na 1250MHz. Podpora technológii ako Dx11, CUDA, PhysX, Nvidia Optimus.

Grafická karta takisto podporuje technológiu Nvidia 3D Vision, čo spolu zo 120 Hz displejom notebooku a špeciálnymi 3D okuliarmi dovoľuje hrať hry aj v skutočnom 3D móde (predchádzajúca generácia grafických kariet od Nvidie to dovoľovala tiež, no ich výkon mnohokrát nedostačoval na plnohodnotné hranie obzvlášť pri FullHD rozlíšení, preto sa od novej generácie očakáva že tento nelichotivý stav nahradí). Modely G53JW a G73JW sú už dostupné v niekoľkých svetových internetových obchodoch a je len otázkou dní či týždňov kým sa dostanú aj k nám.

Zdroje : SlashGear, Engadget

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.