Reklama

Fast & Furious 6: kam to spejú moderné hry?

Dominik Fúsek

Hra nesúca meno aktuálneho filmu Fast & Furious 6 nám veľmi pripomínala kvalitný titul CSR Racing. Dokonca sme si mysleli, že vychádza z rovnakého enginu, kým sme nezbadali, že ide o rôznych vývojárov. V každom prípade, ďalšia hra s veľkým potenciálom pohnala ešte ďalej šialené tendencie vo vývoji Android hier.

Fast & Furious 6

Začnime však pozitívnym. Tým je predovšetkým nádherná 3D HD grafika, počas pretekov sa efektne automaticky mení kamera. Veľkou výhodou sú aj výborne spracované modely áut, hoci zatiaľ ich je pomerne málo. Pre fanúšikov filmu je plusom aj nadväznosť na jeho dej. Primárne je hra zameraná na preteky v známej disciplíne drag race, avšak je rozšírená o jednoduchú formu driftovania – systém vtedy prevezme za vás obsluhovanie radiacej páky a vašou úlohou je len v správny čas tlačiť tlačidlo a zasa ho pustiť. Škoda len ovládania radenia v dragu, jednoduché ťuknutie by bolo istejšie ako švihanie pákou nahor. Dobre by mohlo fungovať množstvo pretekov s plynule rastúcou obtiažnosťou (vrátane špeciálnych príbehových úloh) i pomerne rozsiahly systém tuningu.

Fast & Furious 6

Ale. Z CSR známy nátlakový algoritmus dobíjania benzínu je ešte tvrdší – tu už si zahráte len päť tratí (mimochodom, každá trvá len niekoľko sekúnd) a musíte čakať asi 4 minúty na 1 „kvapku“, celkovo teda asi 20 minút. Toto nastavenie robí hru po chvíli nehrateľnou. K plateniu vás má prinútiť aj čakanie na dodávky výkonnejších komponentov a samozrejme systém dvoch mien. Okrem toho sú preteky pomerne ťažké a musíte ich prechádzať viackrát, aby ste si zarobili na vylepšenie auta nutné pre výhru vo vyšších kolách. No keď máte zakaždým toľko čakať, zrejme vás to rýchlo omrzí. Dobre rozumieme, že vývojári si zaslúžia za svoju prácu odmenu, ale takýto systém je prehnaný – zadarmo je hra nepoužiteľná a pri platení za „benzín“ vás zrejme vyjde drahšie, než keby ste zaplatili jednorazovo za celú poctivú hru.

Link na stiahnutie

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne Gigabyte GSmart Maya M1.

Foto: Autor

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.