Reklama

Faceliftované HTC One X+ ponúkne ešte viac výkonu

Dominik Fúsek

Firma HTC rozhodne patrí medzi top výrobcov smartfónov naprieč celou históriou OS Android. Takáto pozícia zahŕňa aj nutnosť mať špičkovú vlajkovú loď, podľa možnosti lepšiu než konkurencia. HTC One X síce za najlepší na trhu považovať nemôžeme, ale výrobca ho parádne vylepšil.

HTC One X+

Nový HTC One X+ má za úlohu vhodne predĺžiť životný cyklus podareného predchodcu a zabezpečiť miesto pre HTC medzi najlepšími z najlepších. A to sa výrobcovi podarilo, pozrite sa prečo! Prvou novinkou je navýšenie taktu procesora z 1,5 GHz na 1,7 GHz. Podľa prvých testov však zrejme pôjde o inú odnož Tegry 3, pretože novinka má skórovať v teste Quadrant údajne až 7 500 bodov, čo je oproti pôvodným 4 500 bodom poriadny nárast. Nie že by to bolo nutné, štvorjadrovej Tegre 3 určite výkon nechýba. Parameter 1,7 GHz sa však stáva mocnou marketingovou zbraňou – vyšší takt má už len Motorola. Druhou zmenou, ktorá už má väčšie rozumové opodstatnenie, je zdvojnásobenie úložiska na 64 GB – keďže microSD karty stále nevložíte. Do tretice výrobca použil novší operačný systém, Android 4.1 dupľovaný nadstavbou HTC Sense 4+. Okrem iného bude obsahovať aj možnosť jednoducho nastaviť nový smartfón prostredníctvom internetového prehliadača vášho počítača. Pri tejto príležitosti výrobca ohlásil, že Android 4.1 pre HTC One X a One S je hotový a aktualizácia začne už tento mesiac.

HTC One X+

Ostatné parametre zostávajú takmer zhodné s predchodcom – aj HTC One X+ tak má 4,7“ HD displej (312 PPI) typu Super LCD 2, Beats Audio, 8 Mpx fotoaparát s HTC Image Sense (teraz dokáže snímať aj zo zamknutej obrazovky) a HSPA. Predná kamera bola navýšená na rozlíšenie 1,6 Mpx a našťastie narástla aj batéria na 2 100 mAh. Žiaľ údaje o dostupnosti či cene výrobca nezverejnil. Pravdepodobne však nebudeme na novinku čakať dlho.

HTC One X+

Zdroj a foto: GSM Arena, HTC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.