Reklama

Facebook zapracoval nad ochranou súkromia

Drahomír Piok

V blízkom časovom horizonte prejde Facebook ďalšou z radu zmien. Postupne budú aktivované nové možnosti zdieľania a kontroly profilu. Pravdou síce je, že viacero „nových“ funkcií na Facebooku už prítomné sú, len bežný používateľ sa k ním ťažko dostane.

facebook

Čo je nové?

Nedávno sme vás informovali o tom ako pomocou Facebooku kradol peniaze Iain Wood. Je dôležité selektovať údaje, ktoré môžeme nechať „napospas“ Facebooku. Čo nás však v najbližších dňoch čaká? Gigantická sociálna sieť z Palo Alto v prvom rade zmení doposiaľ používaný panel na zdieľanie statusov. Po novom už sa jednoduchšie podelíte o to, kto je s vami, kde práve ste a kto daný príspevok môže vidieť. Iste, tieto funkcie tu boli aj doteraz, no dočkali sa kozmetickej úpravy pre jednoduchší prístup. Zásadnou novinkou je, že zdielať svoje miesto môžete aj z bežného počítača. Súčasťou tejto zmeny je aj výber ľudí, ktorí budú môcť vidieť, kde sa práve nachádzate. Vylepšením prejdú aj informácie o profile, kde podrobnejšie vyberiete kto a čo môže o vás vedieť.

facebook

Nová tabuľka pre zdieľanie príspevkov

Konečne kontrola nad menovkami vo fotografiách

Najpožadovanejšou zmenou z rád používateľov bola kontrola nad menovkami. Určite sa aj vám stalo, že vás priateľ označil na fotografii, za ktorú nie ste dva krát pyšný. Menovky často využívajú aj „hlúpe“ aplikácie na rôzne pozdravy či rebríčky. Po vydanej aktualizácii môžete menovky spravovať, a schvaľovať ich uverejňovanie. Dokonca môžete cez kontextové menu požiadať vášho známeho, aby fotografiu z albumu stiahol. K úprave došlo aj v možnosti prezerať si vlastný profil „cudzími očami“ niektorého z priateľov. V tomto prípade sa tlačidlo dostalo na stránku profilu a je tak dostupnejšie.

Chystané úpravy zdieľania, lokalizácie miesta, označovania fotografiíprofilu si môžete prezrieť aj na oficiálnych stránkach Facebooku.

facebook

Kontextová ponuka s možnosťou požiadať priateľa o stiahnutie fotografie, vymazania menovky alebo zablokovania používateľa

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.