Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Facebook už nájde aj vaše verejné príspevky, takto si ich skryjete!

Facebook už nájde aj vaše verejné príspevky, takto si ich skryjete!
Zdroj | Facebook
Marek Šimunek
Facebook už nájde aj vaše verejné príspevky, takto si ich skryjete!
Zdroj | Facebook
Zdroj | Facebook

Facebook už dávnejšie oznámil, že umožní vyhľadávanie jednotlivých postov, ktoré tak doplnilo vyhľadávanie ľudí a značiek. Doposiaľ bolo toto vyhľadávanie limitované len na priateľov, teraz je však možné vyhľadávať vo všetkých verejných postoch, teda aj v tých vašich, ktoré ste uverejnili ako verejné.

https://vimeo.com/143213455

Ešte pred tromi rokmi predstavil Facebook inteligentný systém vyhľadávanie Graph Search, ktorý umožnil pomerne jednoduché a presné vyhľadávanie v údajoch na „modrej“ sociálnej sieti. Na konci minulého roka však Facebook ešte vylepšil svoje vyhľadávanie a do vyhľadávania ste tak mohli pridať aj kľúčové slová a slovné spojenia, ktoré Facebook následne vyhľadal v postoch vašich priateľov. Teraz však prichádza Facebook s ďalšou novinkou.

Pozrite si

Facebook chce poraziť Google aj v hľadaní, spúšťa Graph Search

Vo vyhľadávaní výsledkov sa už nebudú zobrazovať iba príspevky vašich priateľov, ale všetky verejné príspevky. Podľa Facebooku by toto riešenie malo umožniť jednoduchšie sledovanie aktuálnej udalosti, alebo témy. Vo svojej podstate to môže byť celkom aj pravda, keďže nech sa stane čokoľvek, na Facebooku sa o tom diskutuje ako na prvom mieste. Teraz teda budete môcť vidieť ako na danú udalosť reagujú nielen vaši priatelia, ale aj ľudia na celom svete.

Zdroj | Facebook

Každá minca má však dve strany a vyhľadávanie verejných príspevkov môže zobraziť niektoré príspevky používateľov, ktorí ich pôvodne nezamýšľali prezentovať verejne. Takže ak nechcete, aby bolo možné vaše príspevky pomocou nového vyhľadávania nájsť, teda aby váš šéf nevidel post, ktorým ste v dobrej nálade priateľom povedali svoj názor, použite tieto nastavenia.

Pre budúce príspevky na Facebooku

Ak si zobrazíte internetovú stránku Facebooku, tak v pravom hornom rohu nájdete ikonu nastavenia súkromia. Tu v časti „Kto môže vidieť môj obsah“  a v položke „Kto bude vidieť moje budúce príspevky“ zvoľte priatelia.

Zdroj | TECHBOX

Podobne jednoduché je nastavenie aj v prípade mobilných aplikácií, kde nájdite rýchle nastavenia súkromia a tam si vyberte položku priatelia. Nastavenia toho, kto vidí príspevok však môžete meniť aj pri vytváraní príspevku.

Ak však chcete príspevok uverejniť ako verejný, nezabudnite si zmeniť nastavenia, keďže Facebook takto zmenené nastavenia zobrazovania príspevku bude považovať za primárne.

Pre vaše staršie príspevky

A čo v prípade, ak chcete skryť predchádzajúce posty, ktoré ste publikovali verejne a teraz nechcete, aby ich bolo možné vyhľadať? Samozrejme aj toto je možné, ale nie je to tak jednoduché ako pri budúcich príspevkoch. V nastaveniach súkromia, na rovnakom mieste ako ste nastavili zobrazenie budúcich príspevkov vyberte položku „Použitie záznam o činnosti“. Tu si môžete skontrolovať všetky príspevky, v ktorých ste označení.

Zdroj | TECHBOX

 

Zdroj