Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Facebook Live video je už pre všetkých, vrátane firiem či skupín

Facebook Live video je už pre všetkých, vrátane firiem či skupín
Zdroj | Facebook
Števo Porubský
Facebook Live video je už pre všetkých, vrátane firiem či skupín
Zdroj | Facebook
Zdroj | Facebook

Facebook na svojom blogu oznámil, že jeho už dobre známa funkcia Live bude dostupná pre všetkých. Okrem toho ale pridal aj niekoľko funkcií, ktoré tieto živé videá ešte ozvláštnia. Live video môžu pritom využívať nielen jednotlivci, ale už aj spoločnosti či skupiny.

Všetko to začalo testovaním Live ešte v lete 2015, kedy Facebook spustil službu výhradne pre celebrity. Tie si ju obľúbili, Facebook vylepšil niekoľko funkcií a ponúkol Live aj pre bežných smrteľníkov, no len v USA a len pre iOS platformu.

Neskôr pribudla podpora pre Android. V polovici februára Facebook službu uvoľnil do celého sveta, no od teraz Live Video môže používať prakticky ktokoľvek, teda aj spoločnosti, skupiny či si ich môžete zapnúť aj v Udalostiach (Events).

Zdroj | Facebook

Čo je Facebook Live?

Funkcia Live umožňuje zdieľať so svojimi facebookovými priateľmi, fanúšikmi či v záujmových skupinách videá, ktoré natáčate naživo. Ide teda o živé vysielanie, ktoré môže v reálnom čase sledovať ktokoľvek. Je to akýsi živý prenos z vášho života či nejakej udalosti.

Facebook Live však funguje len cez smartfón alebo tablet pripojený k internetu buď v sieti operátora alebo cez Wi-Fi. V počítači, hoci máte aj webkameru, by ste túto funkciu hľadali (zatiaľ) márne.

Zdroj | Facebook

Live pre všetkých

Hoci Live mohli používať bežní používatelia už od februára, Facabook funkciu neuvoľnil pre tzv. fan stránky, napríklad taký TECHBOX.sk na Facebooku. To je ale už tiež minulosťou, pretože Live Videá bude môcť vytvárať každý, teda aj firmy či spoločnosti.

Navyše si Live budete môcť zapnúť aj v záujmových skupinách, ktorých ste členmi a dokonca aj v tzv. udalostiach už pri ich plánovaní. Ak napríklad pripravujete narodeninovú oslavu, môžete s pozvanými komunikovať cez Live Videá, resp. zdieľať najlepšie zážitky s tými, ktorí nemohli z akéhokoľvek dôvodu na oslavu doraziť.

Zdroj | Facebook

Práve tým sa obmedzí to, aby vaše sfukovanie sviečok videli všetci priatelia na Facebooku. Uvidia ich iba pozvaní. Takto je možné vytvoriť záujmovú skupinu napríklad pre vašu rodinu, cestovanie, vaše ratolesti či pomoc pri rekonštrukcii domu. Fantázii sa medze nekladú.

Efekty, live lajkovanie a komentovanie

Fantázia nekončí ani pri samotnom zdieľaní videa. Novinkou je totiž možnosť zapnutia rôznych obrazových efektov, takže môžete vysielať v čierno-bielom režime, so sépiovým efektom apod.

Okrem toho vaše „diváci“ vám môžu v priamom prenose písať komentáre, na ktoré môžete reagovať písaním, alebo priamo odpovedaním vo videu.

Zdroj | Facebook

Títo diváci majú zároveň možnosť „lajkovať“ Live v priamom prenose. A to nielen známym „palcom hore“, ale pomocou všetkých nových „lajkov“, ktoré facebook predstavil len nedávno.

Pozrite si

Facebook dnes spúšťa nové „like“ tlačidlá

Do Live môžete po novom tiež pozvať svojich priateľov z Facebooku, stačí vraj kliknúť na tlačidlo v spodnej časti obrazovky pri nahrávaní videa. Tak ich upozorníte na to, že práve vysielate on-line.

Zdroj | Facebook

Live okolo vás

Ďalšou z noviniek Facebooku a Live je možnosť hľadania živých videí vo vašom okolí, resp. vo svete. Funguje to cez mobilnú aplikáciu, ale aj cez počítač vďaka funkcii Live Map, na ktorej Facebook pilne pracuje.

Zdroj | Facebook

 

Zdroj