Reklama

Facebook si odteraz užijete na každom telefóne

Marek Šimunek

Už máte dosť toho ako všetci vaši priatelia v pohode fejsbukujú zo svojich iPhonov alebo Android smartfónov a vám neostáva nič iné ako použitie nie príliš podarenej mobilnej stránky alebo si otvoriť Facebook až doma na počítači? Tomuto vášmu trápeniu je už našťastie koniec. Nová aplikácia Facebook for every phone bude totižto dostupná pre všetky telefóny, ktoré sú schopné inštalácie java aplikácií.

Facebook for every Phone

Facebook si je vedomý svojho postavenia lídra medzi sociálnymi sieťami, avšak tomu nebráni v tom aby sa o svoje ovečky staral. Potom ako nedávno predstavil CEO Facebooku Mark Zuckerberg novú službu v podobe videotelefonovania v spolupráci so spoločnosťou Skype, má tento zakladateľ Facebookového šialenstva potešujúcu správu pre majiteľov tzv. „hlúpych“ telefónov. Najväčšiu sociálnu sieť na svete si už totižto nebudú užívať iba majitelia smartfónov ale takmer rovnaké pohodlie pri mobilnom prezeraní Facebooku si budú môcť dopriať aj vlastníci oveľa bežnejších telefónov. Vystačíte si s jedným zo zhruba 2 500 modelov telefónov, ktoré podporujú inštaláciu Java aplikácií a po inštalácii aplikácie Facebook for every phone sa môžete svojim kontaktom na Facebooku venovať na plno aj na svojom mobilnom telefóne.

Facebook for every Phone

Nová aplikácia Facebook for every phone je teda skutočným Facebookom pre všetky telefóny. Aj napriek tomu, že sa jedná o Java aplikáciu nechýba možnosť sledovania najnovších udalostí na vašom Facebook konte, pridávanie komentárov, prijaté správy, vyhľadávanie priateľov, notifikácie, ale ani možnosť pridávania fotografií do vašich albumov priamo z telefónu. Zbytočne by ste však hľadali možnosť chatovania s vašimi priateľmi. Tú bohužiaľ táto aplikácia oproti svojim súrodencom určeným pre smartfóny postráda. Inštalácia aplikácie nie je náročná. Stačí vlastniť telefón s možnosťou inštalovania Java aplikácií a pomocou internetového prehliadača vo vašom telefóne navštíviť stránku m.facebook.com. Automaticky by sa vám mala zobraziť ponuka pre nainštalovanie aplikácie. Ak sa tak nestane, môžete si aplikáciu stiahnuť priamo zo stránky d.facebook.com/install, prípadne ju nájdete v známych knižniciach s Java aplikáciami ako GetJar, Appia alebo Mobile Weaver.

Foto: Autor, Facebook

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.