Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Facebook sa zbláznil? Pripravuje Instagram pre deti

Facebook sa zbláznil? Pripravuje Instagram pre deti
Zdroj | gizmodo.com
Števo Porubský
Facebook sa zbláznil? Pripravuje Instagram pre deti
Zdroj | gizmodo.com
Zdroj | gizmodo.com

Hoci správa nie je oficiálna, Vishal Shah, viceprezident pre produkt v Instagrame, napísal zamestnancom správu, podľa ktorej to má Facebook v pláne na prvý polrok, informuje o tom BuzzFeed News. Instagram pre deti je súčasťou dvoch zmien týkajúcich sa detí, vrátane tínedžerov, ktorí Instagram môžu mať od 13 rokov.

Zdroj | Techcrunch

Hoci správa o tom, že Facebook pripravuje Instagram pre deti znie šialene, vo výsledku by mohla takáto verzia pomôcť zlepšiť aktuálnu situáciu. Deti a sociálne siete je totiž veľmi tenký ľad a aj preto (okrem iných dôvodov) je možné sa oficiálne prihlásiť na Facebook či Instagram až od 13 roku života. Ani to ale nepomáha.

Deti to mnohokrát porušujú a tvária sa ako staršie, hoci majú možno 10, 11 či 12 rokov. To je už potom ale na rodičoch, aby ustriehli v akom veku sa ich ratolesti prihlasujú na sociálne siete. Detská verzia Instagramu by to mohla zmeniť.

Zdroj | Facebook

Zatiaľ je ale otázne, čo bude jej súčasťou a akým spôsobom budú môcť deti interagovať s inými používateľmi Instagramu (ak vôbec), napríklad s rodičmi či členmi rodiny. Jedno by malo byť isté – žiadne cielené reklamy, pretože jeden z ďalších dôvodov prečo je vek 13 v USA taký populárny, mladším nemožno podsúvať reklamy na základe sledovania ich správania sa on-line.

To by ale pre Facebook nemusel byť taký problém, ročne zarába miliardy vďaka monetizovaniu obsahu pre starších, pričom deti časom vyrastú a prehlásia sa práve na Instagram či Facebook pre starších. Tak isto to vraj funguje s YouTube Kids. Podobný príklad by sa ale dal nájsť aj u Facebooku, ten pred 4 rokmi predstavil Messenger Kids, platformu na komunikáciu pre deti od 6 do 12 rokov, hoci tá trpela „detskými“ chybami.

Pozrite si

Facebook spúšťa aplikáciu Messenger Kids, šéfovať jej budú rodičia

Zdroj | 9to5Mac

Facebooku sa musí nechať, že prvým bodom nového plánu je „zrýchlenie práce v oblasti integrity a súkromia násťročných používateľov pre najbezpečnejšiu skúsenosť so sieťou“. Inak povedané, Facebook chce zjavne výrazne zlepšiť bezpečnosť a integritu násťročných, ktorí na sociálnych sieťach často čelia kyberšikane.

Pozrite si

Hrozby na internete – ako ochrániť deti na internete?

Zdroj | Instagram