Reklama

Facebook prináša službu Preventívne zdravie

Zdroj | Facebook
Richard Pliešovský
Zdroj | Facebook
Zdroj | Facebook

Služba má zvyšovať podvedomie o dôležitosti preventívnych prehliadok. Spolupracuje s rôznymi lekárskymi združeniami a asociáciami, kladie si za cieľ starať sa o zdravie obyvateľov, hlavne tých vo vyššom veku a s nižšími príjmami.

Architektom novej služby je Dr. Freddy Abnousi, vedúci výskumu v oblasti zdravotnej starostlivosti. Služba Preventive Health spolupracuje s poprednými americkými zdravotníckymi organizáciami – American Cancer Society, American College of Cardiology, American Heart Association a Centers for Disease Control and Prevention. Ponúka nástroj preventívneho zdravia, ktorý spojí ľudí s poskytovateľmi zdravotníckych služieb a bude im pripomínať kedy majú prísť na prehliadky. 

Pozrite si

Sledujte všetky zdravotné dáta pomocou aplikácie Zdravie vo vašom iPhone

Užitočnou vlastnosťou je schopnosť nájsť cenovo dostupné miesta lekárskej starostlivosti, nastaviť si pripomenutie k naplánovaniu testov, poznamenať si, kedy budú ukončené a podobne.

Preventive Health sa chce zameriavať na tri hlavné príčiny smrti v USA: srdcové choroby, rakovina a chrípka.

„Srdcové choroby sú zabijakom číslo jedna u mužov a žien na celom svete a v mnohých prípadoch je to 100 % o prevencii. Začlenením preventívnych upomienok do platforiem, ku ktorým majú ľudia prístup každý deň, dávame ľuďom nástroje, ktoré potrebujú, aby boli proaktívni v oblasti zdravia srdca,“ uviedol vo vyhlásení Dr. Richard Kovacs, prezident American College of Cardiology.

Richard Wender, vedúci kontroly rakoviny v American Cancer Society dodáva „Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia nie sú vyšetrení na rakovinu, je skutočnosť, že si neuvedomujú riziko. Dúfame, že tento program pomôže pri zvyšovaní povedomia o dôležitých odporúčaniach odborných organizácií.“

Ako funguje Preventive Health?

Služba funguje zatiaľ len v USA, kde si môžu ľudia vyhľadať vo Facebooku aplikáciu Preventive Health. Tam zistia, ktoré prehliadky, napríklad testy na cholesterol, či mamograf, sú odporúčané zdravotníckymi organizáciami na základe ich veku a pohlavia. Nechýbajú ani pripomienky počas chrípkových epidémií.

Zdroj | Facebook

Facebook uvádza, že väčšina preventívnych opatrení odporúčaných zdravotníckymi organizáciami (napr. testy krvného tlaku), je bezplatne krytá poistením. USA však nie je sociálna Európa, žije tam veľa ľudí bez zdravotného poistenia.

Pozrite si

ZDRAVIE V KANCLI | Daň za naše pohodlie raz budeme musieť zaplatiť

Preventive Health pomáha nájsť cenovo dostupnú starostlivosť a ponúka spôsob, ako nájsť v ich okolí kvalifikované zdravotné strediská. Tieto centrá poskytujú starostlivosť všetkým bez ohľadu na ich platobnú schopnosť.

Ako sa zdá, vyzerá to naozaj na zaujímavú a dôležitú službu, ktorej krása spočíva v jednoduchosti nápadu. Na druhej strane tu stojí neslávne známy Facebook, ktorému nerobilo problém obchodovať s údajmi o používateľoch. Práve jemu máme poskytovať ešte viac informácií a to veľmi citlivých, o našom zdraví? Riskli by ste to?

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.