Reklama

Facebook pre Android prináša nové prostredie a funkcie

Marek Šimunek

Obľúbenosť sociálnej siete Facebook je rovnako známa ako narastajúca obľúbenosť operačného systému Google Android OS. Pre tento operačný systém je už nejakú dobu k dispozícii aplikácia Facebook for Android, ktorá však mala niekoľko chýb brániacich jej rozšíreniu. Včera sa však dočkala aktualizácie, ktorá prináša veľa zmien a to nie len v užívateľskom prostredí.

Facebook for Android App

Ak ste niekedy skúsili pristupovať k vášmu Facebook kontu pomocou aplikácie pre Android, iste ste si všimli, že nie je tak dôsledne prepracovaná ako aplikácia určená pre konkurenčný operačný systém Apple iOS. Toto sa však mení a Facebook pre Android sa včera dočkal aktualizácie na verziu 1.3.0. Už hneď po spustení si všimnete nové užívateľské prostredie s pásom fotografií na spodnej strane, ktorý vám umožní okamžitý prístup k novým fotografiám vašich priateľov. Prosby užívateľov boli vypočuté a pod pásom fotografií sa konečne nachádza aj notifikačná oblasť, ktorá vás informuje o nových udalostiach vo vašom Facebook konte. Pre zobrazenie posledných notifikácií stačí tento riadok posunúť smerom hore, obdobne ako štandardnú notifikačnú lištu na hornej strane každého Android smartfónu.

Facebook for Android App

Okrem týchto noviniek pribudla aj možnosť aktualizovať váš status priamo z domácej obrazovky aplikácie alebo vyhľadávať priateľov stlačením jednej ikonky. Veľkou a očakávanou novinkou je možnosť prehrávania videa vo formáte H.264 priamo v aplikácii, rovnako ako zobrazenie všetkých nadchádzajúcich udalostí ako narodeniny alebo stretávky, obdobne ako v počítačovej verzii Facebooku. Bohužiaľ jedna funkcia, po ktorej túžia užívatelia sa ani v tejto aktualizácii nenachádza. Na podporu Facebook chatu v Androide si teda budeme musieť ešte počkať. Aplikácia je samozrejme dostupná naďalej zdarma a stiahnuť si ju môžete v Android Markete svojho smartfónu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.