Reklama

Facebook má tri nové zariadenia z rodiny Portal

Zdroj | Facebook
Števo Porubský
Zdroj | Facebook
Zdroj | Facebook

Facebook predstavil tri nové zariadenie do rodiny Portal. Tri novinky by mali byť základom pre rozšírenie služby do nových krajín, Slovensko medzi nimi ale nebude a gigant sa bude sústrediť na najväčšie krajiny sveta. Zariadenia Portal, Portal Mini a Portal TV budú zatiaľ dostupné iba v niektorých krajinách.

Zdroj | Facebook

Facebook Portal aj Portal Mini vyzerajú ako fotorámik z minulej dekády. Ich výbava je ale podstatne lepšia. Portal má 10,1″ dotykový displej s Full HD rozlíšením, ktorého jas nastavuje automatika. Menší, Portal Mini, má 8-palcový dotykový displej s Full HD rozlíšením. V oboch modeloch má byť výkonný reproduktor, ale aj niekoľko mikrofónov a 13 Mpx webkamera.

Portal TV je úplne iné zariadenie, podobá sa skôr na Xbox Kinect a tiež je určené k televízoru. Má zabudovanú 12,5 Mpx webkameru, ale aj viacero snímačov. U všetkých troch Portalov je kamera inteligentná a natáča sa za vami. Do akého uhla ale už výrobca nešpecifikuje. Šošovky kamier je vraj možné fyzicky prekryť.

Zdroj | Facebook

Všetky tri zariadenia dokážu využívať nielen Messenger od Facebooku, ale aj WhatsApp (ten tiež vlastní Facebook). Na pripojenie do internetu využívajú Wi-Fi 5 modul. Portal TV má navyše HDMI port pre spojenie s televízorom alebo monitorom.

Zdroj | Facebook

Okrem toho je cez ne tiež možné počúvať detské audio knihy cez funkciu Story Time. Má ísť o nejaké top detské knihy, samozrejme v angličtine. Cez Portal zariadenia je tiež možné sledovať Facebook Watch videá. Aby toho nebolo málo, Portal zariadenia je možné používať aj ako fotorámik, vrátane Portal TV. Zariadenia vedia zobrazovať fotky z Facebook profilu.

Potešiť má aj Amazon Prime Video aplikácia na sledovanie VOD služby. Ďalšie appky pre multimédiá je možné stiahnuť dodatočne, vrátane Spotofy či iHeartRadio. Ovládať novinky je možné aj hlasom, stačí vysloviť Hey Portal. V pozadí tohto je pritom hlasová asistentka Amazon Alexa.

Zdroj | Facebook

Facebook Portal má stáť 179 dolárov, Portal Mini 129 dolárov a Portal TV 149 dolárov. Ceny sú bez tamojších daní, ktoré sa v každom štáte USA rôznia. Nové Portal zariadenia by mali byť dostupné aj na najväčších trhoch v Európe.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.