Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Facebook má Messenger aj pre počítače

Facebook má Messenger aj pre počítače
Roman Calík
Facebook má Messenger aj pre počítače

Radi používate Facebook Messenger? Po novom bude vaša komunikácia aj cez počítače jednoduchšia, podobne ako je tomu v smartfónoch už dnes.

Ak patríte k nadšencom komunikácie cez Messenger Facebooku, máme pre vás dobrú správu. Po tom, čo sa Messenger osamostatnil v smartfónoch, prichádza aj na počítače. Messenger pre web prehliadače už totiž nájdete na stránke messenger.com.

Facebook Messenger

Má to však ešte pár štartovacích chýb. Messenger je totiž dostupný len pre vybrané krajiny, a tak na Slovensku sa z neho nepotešíte. Máme však pre vás tip. Stačí ak si zmeníte jazyk na Facebooku na angličtinu a novinku si môžete naplno vyskúšať. Ďalšou nevýhodou je, že sme Messenger rozbehali len na počítačoch s OS X cez prehliadač Chrome a Safari.

Facebook Messenger pre počítače je prehľadný

Po prihlásení sa sa môžete tešiť na známe prostredie Messengera, tak ako ho poznáte aj z Facebooku. Vľavo teda vidíte súhrn konverzácií, v strede aktuálnu komunikáciu a vpravo nájdete panel s informáciami o účastníkoch konverzácie (na screenshote chýba).

Facebook Messenger

Samozrejmosťou je známe posielanie obrázkov či súborov a smajlíkov. Nepríjemným prekvapením je, že nám nefungovala možnosť vložiť obrázky cez drag and drop. V podstate je však vďaka samostatnému Messengeru komunikácia čistejšia, zmiznú totiž všetky rušivé elementy Facebooku.

Foto: TECHBOX