Reklama

Facebook chat konečne už aj pre Android

Marek Šimunek

Aplikácia Facebook pre Android je určite veľmi obľúbená a to aj napriek tomu, že jej doteraz chýbalo niekoľko podstatných funkcií. To sa však mení s príchodom novej verzie 1.5, ktorá konečne prináša Facebook chat a Push hlásenia aj na túto platformu.

Facebook pre Android

Takmer pre každú mobilnú platformu existuje aplikácia pre sociálnu sieť Facebook. Jej verzia pre Apple iOS je vo všeobecnosti považovaná za akýsi etalón medzi Facebook aplikáciami. Verzia pre konkurenčnú platformu OS Android však rovnako prešla dlhým vývojom od takmer nepoužiteľnej aplikácie až po poslednú verziu, ktorá sa ako tak približovala tej pre iPhone. Jej posledná aktualizácia, ktorá bola uvedená iba včera je však prelomová. Prvý krát sa Android užívatelia konečne dočkali podpory chatu a Push notifikácií priamo v aplikácii a Facebook pre Android sa tak stal konečne minimálne rovnako použiteľnou aplikáciou ako jeho verzia pre iOS.

Facebook pre Android

Možnosť chatovania s priateľmi bola doteraz neustále vytýkaná a jediným riešením bolo použitie aplikácie tretej strany ako napríklad Trillian. Prostredie chatu je jednoduché ale plne funkčné a okrem zoznamu priateľov s jednoducho zobrazeným statusom máte okamžitý prístup aj k otvoreným konverzáciám. Väčšina z nás však pridanie chatu do aplikácie očakávala a o to väčším prekvapením je súčasné pridanie Push notifikácií, ktoré sa ako sme v prípade Android smartfónov zvyknutí, sa zobrazujú v hornej notifikačnej lište. Automaticky tak dostanete oznámenie nielen o novej správe v chate, ale aj notifikáciu o komentároch alebo príspevku na vašej nástenke. Nová verzia aplikácie Facebook pre Android tak znamená po dlhej dobe skutočný skok dopredu a komunikácia s vašimi priateľmi je tak omnoho jednoduchšia. Aplikáciu si môžete zadarmo stiahnuť v Android Markete.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.