Reklama

Extrémne rýchly upscaling v Hisense 8K ULED TV U80G

8K telka
Zdroj | Hisense
Richard Pliešovský
8K telka
Zdroj | Hisense
Zdroj | Hisense

Známy producent ukázal na CES 20201 veľa noviniek vrátane úplne novej obrazovej technológie TriChroma. Čínsky výrobca predstavil aj svoju vôbec prvú 8K ULED telku, ktorá v sebe skrýva špičkovú technológiu. Máme sa na čo tešiť?

Televízor ponúka extra jemné rozlíšenie 8K a má certifikáciu 8KA a 8K Ultra HD. Výkonnému upscalingu pomáha AI, divák tak dostane perfektný obraz aj vtedy, ak je zdrojový materiál v menšom rozlíšení. Ide o proprietárnu technológiu Hi-View Engine Pro, pomocou ktorej je možné sledovať bez zníženia kvality živé televízne vysielanie, používať streamovacie služby a dokonca hrať videohry v 8K rozlíšení.

Zdroj | Hisense

„Vďaka svojim optimalizovaným možnostiam upscalingu generuje televízor obraz s bezchybnými, vernými detailmi a spolu s pokročilými zvukovými funkciami vytvára zážitok zo sledovania doma, ten je skutočne veľkolepý,“ povedal vedúci marketingu Hisense Australia, Andre Iannuzzi.

Zdroj | Hisense

Quantum Dot Colour prináša viac ako miliardu farieb, funkcia Full Array Local Dimming Pro má na starosti vyspelé priame lokálne stmievanie. Nechýbajú známe technológie Dolby Vision IQ HDR a Dolby Atmos Audio, vďaka ním sa bude môcť divák ponoriť do deja v kinokvalite aj vo svojej domácnosti.

Zdroj | Hisense

Výrobca zdôraznil, že i keď v súčasnosti nie je veľa obsahu v 8K rozlíšení, používatelia sa nemusia báť, že si ho neužijú. Spomínaná technológia Hi-View Engine Pro im pomôže s rozpoznávaním a upscalovaním obsahu s nízkym rozlíšením.

Pozrite si

Hisense TriChroma L9 Laser TV má 3 lasery a dokonalé podanie farieb

Nové televízory Hisense obsahujú herný režim Hisense Pro. Game Mode Pro je vybavený technológiou variabilnej obnovovacej frekvencie (VRR) a AMD FreeSync na zníženie oneskorenia a časovania počas hrania. HDMI 2.1 umožňuje 8K priepustnosť, Auto Low Latency sa postará o plynulé a rýchle hranie.

Hisense 8K ULED TV U80G bude uvedený na trh v priebehu budúceho mesiaca. Ako prvé sa začnú predávať televízory so 75-palcovou uhlopriečkou. Neskôr pribudnú aj rozmery 65 a 85 palcov. Ceny pre náš trh zatiaľ nepoznáme, v Austrálii sa bude 75 palcový model predávať za 4 449 eur.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.