Reklama

Externú batériu Xoo určite doma nezabudnete, skrýva sa totiž v opasku

Marek Šimunek

Stále výkonnejší hardvér našich smartfónov, ktorý sa hravo môže rovnať s počítačmi spred niekoľkých rokov si vyžaduje stále viac energie. Honba za tenkým profilom telefónov však prináša menšie batérie a tak je výdrž smartfónu na úrovni niekoľkých dní doslova snom. Externé batérie sa tak stali verným pomocníkom všetkých, ktorí chcú vytažiť svoje smartfóny na maximum. Nosiť zo sebou krabičku externej batérie je však doslova otravné. Preto sa v spoločnosti Nifty zamysleli a vytvorili Xoo.

Nifty Xoo

Nifty Xoo

Xoo je totiž opasok, ktorý v sebe skrýva externú batériu a vy tak nebudete v prípade potreby musieť hľadať tú zázračnú krabičku, ktorá vám pridá niekoľko % energie navyše. Vývojári z Nifty dokázali externú batériu zamaskovať tak, že Xoo na prvý pohľad nerozonáte od bežného opasku. Pritom samotný opasok skrýva batériu s kapacitou 1 300 mAh a ďalších 800 mAh sa zmestilo do pracky. Takto máte kedykoľvek pri sebe 2 100 mAh záložnej energie pre váš smartfón a musíme uznať, že opasok si asi zabudnete menej často ako externú batériu, ktorú väčšinou nosíte v taške.

Priamo z opasku je vyvedený USB konektor, do ktorého môžete pripojiť ľubovoľný kábel pre nabíjanie vášho zariadenia. Chlapíci z Nifty navyše mysleli aj na taký detail, ako je indikácia úrovne nabitia batérie v opasku Xoo. Vo vrchnej časti sa totiž skrýva päť diód, vďaka ktorým okamžite viete koľko energie vám ešte ostáva. Super, nie? Intergovaná batéria sa pritom na plnú kapacitu nabije za tri hodiny a podtačí na nabitie napríklad nového iPhonu 6.

Opasok Xoo sa bude predávať za 155 USD, pričom to, či sa do predaja aj dostane závisí od toho, ako úspešná bude jeho kampaň na platforme Indiegogo, kde môžete samozrejme tento projekt aj podporiť a opasok Xoo si predobjednať. Je to však skvelý nápad, ktorý veríme čoskoro prevezmú aj iní výrobcovia a my sa dočkáme nositeľných externých batérií, keď už výrobcovia sa namiesto hrúbky smartfónu nechcú zamerať na ich maximálnu výdrž.

Nifty Xoo

Nifty Xoo

Foto: Indiegogo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.