Reklama

Externá mechanika Sony napáli fotky a videá kdekoľvek

Drahomír Piok

Spoločnosť Sony predstavila dvojicu nových externých napaľovačiek. V prvom prípade, Sony DRX-S90U, sa jedná o celkom obyčajnú mechaniku, ktorá sa pripája k PC dvojicou USB káblov. No druhá novinka, Sony VBD MA1, dokáže napaľovať z rôznych médií a dokonca má aj rozmernejší farebný displej.

Sony VBD MA1

Sony VBD MA1

Množstvo vstupov, dokonca aj analógové

Multifunkčná, externá Blu-ray napaľovačka pôsobí dojmom akoby počítač nikdy ani len nemusela vidieť. V pravom slova zmysle by si nenáročný používateľ vystačil aj bez neho. Dokonale by mohol vystačiť 2,7“ displej s klasickým, nie dotykovým rozhraním. Jednoducho si na obrazovke cez užívateľské rozhranie vyberiete, ktoré súbory chcete napáliť. Pred „aktom vypálenia“ si tak môžete poprezerať fotografie alebo nahrané videá. Sony VBD MA1 dokáže napaľovať na všetky známe disky ako CD, DVD až po štandard BD-RE DL (dvojvrstvové Blu-ray s kapacitou 50 GB). Mechanika obsahuje viacero vstupov pre čítanie obsahu a následné napálenie obsahu. K dispozícií má USB konektor, čítačku pamäťových kariet, FireWire, a RCA vstupy pre video a zvuk.

Sony VBD MA1

Sony VBD MA1

Jednoducho a bez počítača

Práve posledná dvojica vstupov slúži na unikátnu funkciu, pri ktorej môžete dokonca napáliť videozáznam z kamery. Vo firmvéry mechaniky sa dokonca nachádza funkcia, ktorá dokáže takýto záznam deliť a samostatne pomenovávať. Samozrejme, že tento výrobok môže slúžiť tak isto ako obyčajná externá mechanika pripojená k PC pomocou miniUSB. Sony VBD MA1 je všestranná napaľovačka, ktorá si môže nájsť uplatnenie pri mnohých príležitostiach či už na cestách alebo doma. Dostupná v predaji je vo viacerých zahraničných internetových obchodoch za sumu približne 190 €. Jej rozmery a hmotnosť sú 27,4 x 19,3 x 10,4 cm a 1,27 kg.

Sony VBD MA1

Sony VBD MA1

Malý brat

Sony DRX-S90U pôsobí oproti svojmu väčšiemu bratovi až príliš obyčajne. Na druhú stranu vďaka chudobnejšej výbave má dizajnovo krajšie a tenšie telo. Táto externá mechanika napaľuje všetky CD a DVD disky, no na Blu-ray sa akosi pozabudlo. K počítaču sa pripája dvoma USB káblami a k dispozícii bude už toto leto za cenu približne 50€.

Sony DRX-S90U

Sony DRX-S90U

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.