Reklama

Expresso AG1: Kávu síce neuvarí, ale dokáže navigovať a to aj pri golfe...

Roman Calík

O spojenie viacerých zariadení do jedného sa pokúša množstvo výrobcov. Treba na to cit, nie každá kombinácia zaujme. Spojenie GPS Navigon, aplikácie iGolf a multimediálneho prehrávača však môže byť pre mnohých výzvou.

Expresso AG1

Spoločnosť Expresso uviedla do predaja zaujímavý prístroj s názvom AG1. Je to akási hybridná GPS navigácia, ktorá nechce zostať len v aute. Môžete si ju totiž zobrať aj na golf. V zariadení s 3,6-palcovým dotykovým displejom s rozlíšením (480×320 bodov) a s automatickým otáčaním, totiž nájdete aj špeciálnu aplikáciu iGolf od najväčšieho výrobcu GPS určených pre golf. Vďaka nej si môžete užívať pohodlnejšiu golfovú hru, kedy zariadenie vďaka špeciálnemu držiaku (jedna z piatich polôh) umiestnite aj do golfového vozítka. Sledovať môžete vzdialenosti, orientovať sa na rôznych hracích plochách či využiť databázu viac ako 33 000 golfových ihrísk.

Expresso AG1

To však nie je všetko. Ak Expresso AG1 budete chcieť použiť ako GPS navigáciu, čaká vás milé prekvapenie. Výrobca totiž aj tu spolupracuje s významnou spoločnosťou NAVIGON, ktorej navigačná aplikácia Navigon Mobile Navigator 7.3 je aj v AG1-ke. Môžete si tak užívať množstvo známych funkcií ako Reality View, Lane Assist, Text to Speech a podobne. Navigon je skutočne vydarený navigačný softvér, ktorý okrem prepracovaných navigačných vlastností ponúkne aj jednu z najlepších grafík, akú môžete v navigácii mať.

Expresso AG1

Zo zariadenia Expresso AG1 však môžete vytvoriť aj mobilný multimediálny prehrávač. Predpoklady na to rozhodne má. Prehrá totiž audio/video súbory aj fotografie. Tie môžete mať uložené na jednej z SDHC pamäťových kariet. AG1-ka má totiž až dva SD sloty. Základom je 533 MHz Samsung procesor, pričom pamäť RAM má 128 MB. Potešia i stereo reproduktory či 3,5 mm konektor pre slúchadlá. Vstavaná batéria by mala vydržať viac ako 12 hodín.

Expresso AG1

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.