Reklama

EXKLUZÍVNE – Príslušenstvo pre Samsung Galaxy Tab!

Števo Porubský

V redakcii sa nám exkluzívne objavil kufrík plný príslušenstva k špičkovému tabletu (alebo ak chcete k smartfónu) Samsung Galaxy Tab. Určite ste o ňom už počuli, poniektorí ho máte už aj doma. Veď v ponuke ho má už aj Orange, T-MobileTelefónica O2. Čo si vyberiete k nemu pod stromček?

 Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab je väčšine z vás známy. Prvé informácie o tomto tablete, ktorý výrobca označuje ako mobilný telefón unikli začiatkom leta (Samsung Galaxy Tab: veľký brat S-ka), no výrobca ho oficiálne predstavil až o tri mesiace neskôr (Samsung GALAXY Tab: 7-palcový iPad killer). Výbavou sa nemá za čo hanbiť (EXKLUZÍVNE: Prvá recenzia Samsungu Galaxy Tab!), no príslušenstvo, na rozdiel od jeho hlavného konkurenta Apple iPad, výrobca akosi „skrýval“. Na trhu v zahraničí sa už objavili prvé zaujímavé doplnky, ktoré sa čoskoro objavia aj u nás. My sme mali možnosť si ich všetko poriadne prezrieť a vyskúšať. Výber nie je dokonalý, ale stojí za to.

Samsung Keyboard Dock  

Samsung Keyboard Dock (ECR-K10EWEGXEZ)

Azda tým najzaujímavejším spomedzi takmer tuctu príslušenstva je dokovacia stanica s QWERTY klávesnicou. Pomerne malá klávesnica ponúka nielen klasické tlačidlá klávesnice aké nájdete na ktoromkoľvek notebooku, ale aj špeciálne tlačidlá na ovládanie Galaxy Tabu. Tie sú v najvrchnejšom rade a nájdete tu také zaujímavosti ako tlačidlo zablokovania prístroja, nastavenie jasu displeja, zapnutie digitálneho rámika, tlačidlo internet, hudba či video. to výrobca vymyslel veľmi šikovne. Za nepraktické pokladám systémový konektor na pravej strane, vhodnejší by bol skôr vzadu. Naopak, tu výrobca umiestnil 3,5 mm audio konektor. Zvláštne riešenie. Taktiež je celkom zvláštne, že na klávesnici nenájdete tlačidlá ako ALT či DELETE a na diakritiku musíte taktiež zabudnúť. Výhodou sú však samostatné tlačidlá, takže aj keď sú o pár milimetrov menšie, ako na bežnej klávesnici, písanie je rýchle a pohodlné. Dokovacia stanica Galaxy Tab samozrejme dobíja, cez USB kábel ju môžete pripojiť aj k počítaču. Oficiálna cena klávesnice je stanovená na 71 € čo nie je žiadna závratná suma.

 Samsung Desktop Dock

Samsung Desktop Dock (ECR-D980BEGSTD)

Ďalšou dokovacou stanicou je omnoho menší model, ktorý v luxusnej klavírovej čiernej podrží Galaxy Tab aj po výške aj po šírke. Jeho bočná strana obsahuje dokonca aj HDMI konektor, takže ak máte nejaké Full HD videá alebo ho chcete len jednoducho pripojiť k TV alebo monitoru, nie je žiadny problém. V zadnej časti je samozrejme systémový konektor a 3,5 mm audio výstup. Za veľké mínus pokladám plast, ktorý nielen „lapá“ všetky odtlačky prstov, prach a čokoľvek čo sa okolo neho obtrie, ale je tak mäkký, že ho poškriabete aj jemnou handričkou. Cena tohto stojana je 35,50 €.

 Samsung Car Mount Kit

Samsung Car Mount Kit (ECS-V980BEGSTD)

Vtip? Nie. Naozaj výrobca vymyslel aj držiak do auta! Šialený nápad, no plne funkčný. Prísavka na sklo je veľmi silná, nemusíte sa báť, že vám spadne. Neviem si však predstaviť ako by zareagovali policajti ak by vás s týmto 7-palcom zastavili hoci aj kvôli preventívnej kontrole. V balení držiaka nájdete aj autonabíjačku z dvoch častí – časť do autozapaľovača a samostatný kábel, ktorý pripojíte k zadnej časti držiaka. Výhodou je, že na nabíjanie nemusíte nutne používať aktívny držiak, ale stačí pripojiť USB kábel z balenia Samsungu Galaxy Tab. Cenovka tejto šialenosti je 48 €.

 Samsung Folder type case

Samsung Folder type case (EF-C980NBECSTD)

Za veľmi vydarené príslušenstvo z oblasti krytov a ochranných obalov pokladám práve tento model. Ide o celokožené puzdro nápadne pripomínajúce diár, do ktorého Galaxy Tab sadne ako uliaty. Knižné riešenie je super, no neviem prísť na to, prečo ho výrobca spravil akoby pre ľavákov. V zadnej časti je totiž výrez na šošovku fotoaparátu a tak musíte Tab vložiť presne naopak. „Knižku“ potom otvárate nie ako klasickú knihu, ale naopak. Výhodou pevného puzdra je nielen odolnosť a ochrana Galaxy Tabu, ale aj možnosť vytvoriť z neho stojan. Cena novinky je 33,50 €. Okrem tohto obalu je možné si dokúpiť aj ďalšie puzdrá či ochranné kryty na zadnú stenu. Aké, to si môžete pozrieť vo fotogalérii nižšie. Ich cena sa pohybuje okolo sumy 30 €.

 Samsung Stylus pen

Samsung Stylus pen (ET-S100CBEJSTD)

Hoci má Samsung Galaxy Tab kapacitný dotykový displej, t.j. reaguje len na dotyk prsta, výrobca prišiel na trh aj so špeciálnym stylusom v tvare bežného pera. Na jeho hrote je však guma s vodivou vrstvou a tak si môžete do Tabu vyťukávať texty či robiť písané poznámky ako kedysi v dobe rezistívnych displejov na smartfónoch. Cena pera, resp. stylusu je 9,50 €.

 Samsung Galaxy Tab príslušenstvo

Ďalšie doplnky…

V galérii nájdete aj ďalšie doplnky, ktoré si budete môcť kúpiť k Samsungu Galaxy Tab. Funkcie a vlastnosti snáď netreba popisovať, ide o bežné doplnky ako USB káble, nabíjačky, autonabíjačky či TV-out kábel. Samsung nám však do redakcie neposlal Bluetooth headset a ani káblové stereo reproduktory, ktoré ale v zozname dostupného príslušenstva figurujú. Headset si kúpite za 31 €, za maličké reproduktory zaplatíte 14,50 €.

Samsung Galaxy Tab príslušenstvo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.