Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Evo Explores - so zákonmi fyziky nepočítajte

Evo Explores - so zákonmi fyziky nepočítajte
Zdroj | YouTube
Marek Hudák
Evo Explores - so zákonmi fyziky nepočítajte
Zdroj | YouTube
Zdroj | YouTube

Ako aj názov napovedá, hrdinom bude objaviteľ ktorému zákony fyziky nič nehovoria a využívať bude očné klamy, ktoré sú základným prvkom hry.

Evo Explores  je obdoba pre mnohých známej hry Monument Valley. Vývojári sa inšpirovali príjemnou grafikou, ovládaním a hlavne chytľavou hratelnosťou.

Spustením vás hra okamžite začne oboznamovať so základnými prvkami hry. Prvý hlavolam dokončíte jednoduchým kliknutím na vyznačené štvorcové políčko. Aplikácia vás automaticky presunie do ďalšej úrovne, kde musíte tentokrát posúvať celým stĺpcom.

 

Po úvodných hlavolamoch sa presuniete do prostredia s mnohými dverami, označujúce číslo levela. Kliknutím na nasledujúci sa postavička presunie k dverám a spustí sa ďalšia úroveň. Postupným prechádzaním sa dozvedáte nové informácie o svete v ktorom sa nachádzate.

Objavíte nové mechanizmy či sa pozastavíte nad zaujímavými očnými klamami. Tiež si rýchlo všimnite, že fyzika autorom veľkú hlavu nerobí. Práve veta: „Problém neexistuje ak ho nevidíš“ nadobúda nový rozmer.

 

Statická kamera spôsobuje, že ešte pred chvíľou ste si nevedeli predstaviť cestu k cieľu, no otočením celej platformy sa zrazu objaví. Medzi základné mechanizmy patrí práve spomínané otáčanie predmetov a tiež využívanie rôznych spínačov alebo pohyblivých objektov.

Hra je dostupná za poplatok 0,99 € na Android a za 1,99 € pre Windows Phone a BlackBerry bez ďalších mikrotransakcií. Oficiálna stránka autorov informuje o plánovanom uvedení hry na AppStore a možno s touto verziou príde aj zopár nových hlavolamov.

Stiahnuť aplikáciu