Reklama

EVO 2: ambiciózna herná konzola s Androidom

Dominik Fúsek

Na úspechu operačného systému Android už zbohatli viaceré spoločnosti a Envizions Computer Entertainment chce byť ďalšou z nich. A hoci sme už Android videli na mnohých zariadeniach počnúc smartfónmi až po netbooky či televízie, naskýta sa otázka: Patrí Android aj do hernej konzoly?

Sony Ericsson Xperia PLAY

Sony Ericsson Xperia PLAY – prvá herná konzola s Androidom

Ak ste si doteraz chceli užívať HD Android hry na vašom televízori, potrebovali ste high-end prístroj s HDMI výstupom, ktorých mimochodom v poslednom čase pribúda. So zaujímavým nápadom však prišla spoločnosť Envizions, ktorá predstavila novú hernú konzolu EVO 2, posavenú na tomto OS. Set pozostáva zo zariadenia samotného, HDMI kábla a bezdrôtového ovládača. Práve z jeho prítomnosti pramení prvý problém. Súčasné Android hry sú ovládané výlučne dotykom (s výnimkou titulov optimalizovaných pre Xperiu PLAY), použiteľnosť na EVO 2 by teda vyžadovala prepracovanie ovládania. Už teraz však majú vývojári čo robiť, aby sa vysporiadali s fragmentáciou Android OS a optimalizovali svoje aplikácie pre maximum zariadení. O úspechu konzoly rozhodne práve to, či sa podarí výrobcovi vývojárov presvedčiť.

EVO 2

Hardvér zariadenia tvorí 512 MB DDR2 RAM, grafická karta od Nvidie a bližšie nešpecifikovaný 1,2 GHz procesor Samsung. Dvojjadrový Exynos 4210 z Galaxy S II nečakajte, Kórejci ho nestíhajú vyrábať ani pre vlastnú potrebu. Na tejto zostave beží upravený Android 2.2. Výrobca spomenul aj zopár doplnokových služieb. Okrem vydania špeciálneho SDK balíčka pre vývojárov a sociálnych funkcií zaujímavo znie možnosť zarábať prémiové body a za ne zdarma sťahovať inak spoplatnené tituly. Do jesene, kedy má predaj odštartovať, vraj pribudne aj update s podporou 3D pohybového ovládača. Cena zariadenia v prepočte činí 170 €, no i tak mu veľkú šancu nedávame.

Foto: engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.