Reklama

Eutelsat ponúkne u nás neobmedzený satelitný širokopásmový internet

Marek Šimunek

Spoločnosť Eutelsat Broadband včera uviedla prostredníctvom svojho autorizovaného distribútora, spoločnosti Softel, s.r.o. špeciálnu ponuku satelitného širokopásmového internetu bez dátového obmedzenia, ktorá dopĺňa už existujúce programy služby tooway a je určená pre tých najnáročnejších zákazníkov, ktorí chcú mať internet kdekoľvek.

tooway

Anténa pre príjem širokopásmového satelitného internetu

tooway

Konvertor tooway je väčší a najmä ťažší, ako bežné konvertory

Eutelsat už na našom trhu pôsobí niekoľko rokov prostredníctvom spoločnosti Softel a širokopásmové satelitné pripojenie pomocou služieb tooway už v súčasnosti využíva viac ako 500 klientov. Samozrejme tento druh pripojenia je určený pre špecifické prípady klientov, ktorí vo svojej lokalite nemajú inú možnosť internetového pripojenia, preto nie je vhodné porovnávať cenové relácie ani dátové balíky s alternatívami, ktoré sú dostupné vo väčších mestách, alebo vďaka lokálnym providerom aj v niektorých obciach Slovenska.

Podľa prieskumu spoločnosti Softel však na Slovensku stále existuje viac ako 800 obcí, ktoré inú možnosť pripojenia nemajú. Keďže satelitný internet prostredníctvom Eutelsatu pokrýva 100% územia Slovenska je ho možné využiť kdekoľvek. Pripojenie je pritom stabilné a ani za zhoršeného počasia by nemalo dochádzať k výpadkom služby. Používateľom môže byť badateľné iba spomalenie.

tooway

Inštalačná sa hardvéru pre využívanie tooway

Nový program tooway Infinite je jedinečnou službou, ktorá poskytne dátovo neobmedzený internet s rýchlosťou sťahovania na úrovni 22 Mbps a uploadu na úrovni 6 Mbps. Cena tohto najväčšieho balíka je 99 € mesačne, pričom je na ňom nastavené FUP 100 GB. Po jeho prečerpaní nebudú dáta navyše spoplatnené, ale rýchlosť v špičke (od 06:00 do 00:00) bude obmedzená na 3 Mbps pre download a 1 Mbps pre upload. Zástupcovia spoločnosti Softel pre TECHBOX.sk uviedli, že nebudú monitorovať ani nijako postihovať zdielanie tohto pripojenia. Ak teda nemáte vo svojej lokalite inú možnosť pripojenia k internetu, môžete sa dohodnúť so susedmi a jeden program si navzájom zdielať.

tooway

tooway

tooway modem

Pre využívanie širokopásmového satelitného pripojenia je potrebná parabolická anténa a špeciálny konvertor. Ten je o niečo väčší a ťažší ako bežné satelitné konvertory. Výhodou riešenia je možnosť príjmu satelitnej televízie a širokopásmového satelitného internetového pripojenia pomocou jedinej antény. Montáž celého systému je však veľmi jednoduchá a zvládnuť by ju mal každý. Okrem antény bude potrebný aj modem, ktorého štandardná cena sa pohybuje na hranici 300 €. Pri dvojročnej viazanosti však jeho cena klesne na 99 €. Softel ponúka aj možnosť prenájmu hardvéru potrebného na využívanie služby za 5 € mesačne.

tooway

Okrem najvyššieho internetového balíka tooway Infinite ponúka spoločnosť aj menšie internetové balíky s nižším objemom predplatených dát, nižšími rýchlosťami a samozrejme aj nižšími cenami. Príkladom môže byť najnižší program tooway Lite 8, ktorý za 22,90 € mesačne ponúkne 8 GB predplatených dát a rýchlosť sťahovania na úrovni 10 Mbps. Rýchlosť uploadu je v tomto prípade 2 Mbps. Všetky dostupné balíky nájdete v nasledujúcej tabuľke, alebo na internetovej stránke tooway. Pre ponuku najvyšieho balíka je vyhradená nasledujúca stránka, pričom počet používateľov, ktorí môžu tento balík využívať je obmedzený na 1 000 pre celé Slovensko.

Program tooway Lite 8 tooway 10 tooway Lite 16 tooway 25 tooway Infinite
Download 10 Mbps 22 Mbps 10 Mbps 22 Mbps 22 Mbps
Upload 2 Mbps 6 Mbps 2 Mbps 6 Mbps 6 Mbps
Objem voľných dát 8 GB 10 GB 16 GB 25 GB neobmedzený
Neobmedzené sťahovanie v noci nie nie nie áno
Cena balíka mesačne 22,90 € 29,90 € 34,90 € 44,90 € 99 €
Akciová cena 19,90 € – prvých 6 mesiacov 19,90 € – prvé 3 mesiace 29,90 – prvé 3 mesiace

Foto: tooway, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.