Európska digitálna sieť na umývanie automobilov je realitou

ZDROJ | Superoperator

Axel Springer je známy skôr ako mediálny vydavateľ, než ako technologická spoločnosť. Vďaka spojeniu s firmou Superoperator a jej platformou sa mu podarilo vytvoriť európsku sieť ponúkajúci moderný spôsob umývania automobilov.

Superoperator vyvinul aplikáciu pre motoristov, ktorá ich vie nasmerovať k najbližšej umývačke. Jeho partner, Axel Springer bude túto aplikáciu distribuovať v Nemecku a v ďalších európskych štátoch. Na Slovensku túto službu zatiaľ nehľadajte, najbližšie sa nachádza v Česku.

ZDROJ | Superoperator

Cieľom a zmyslom tejto spolupráce je zlepšenie úrovne umývania automobilov a zvýšenie spokojnosti motoristov. Axel Springer bude v Nemecku túto službu ponúkať pod názvom Clever Waschen, v ostatných štátoch to má byť pod hlavičkou Superoperator.

Aplikácia je k dispozícii pre Android a iOS, prehľadne zobrazuje sieť digitálnych autoumývarní. Dokáže on-line zobraziť, či nie je pred konkrétnou umývačkou dlhý rad. Po príchode do umývarne si používateľ dokáže vybrať program, zaplatiť a nechať umyť vozidlo. Len v Čechách je k dispozícii 130 takýchto umývarní, ďalšie pribúdajú.

„Clever Waschen je dobrým príkladom realizácie budúcej mobility,“ hovorí šéf oddelenia Nicolas Meibohm z divízie pripojených vozidiel v rámci Axel Springer. „Pripojené autá sú na vzostupe. Tieto vozidlá komunikujú prostredníctvom aplikácií a ako spoločnosť na umývanie auta na to môžete reagovať. Napríklad objednávanie umývacieho programu prostredníctvom aplikácie je spôsob komunikácie. Táto aplikácia digitalizuje priemysel umývania automobilov a zjednodušuje návštevu umývacieho zariadenia. Platba je rýchlejšia a hľadanie vhodnej umývačky auta je s touto aplikáciou oveľa pohodlnejšie pre užívateľa. Zároveň reagujeme na možnosti ponúkané pripojenými vozidlami.“

Bezkontaktné platby prinášajú používateľom nielen lepší komfort, ale v ére koronavírusu tiež znižujú zdravotné riziko a zaisťujú dôležitý sociálny odstup. V nasledujúcich rokoch plánujú Superoperator a Axel Springer rozšíriť sieť do ďalších európskych miest.

Možno si poviete, že žijeme čudnú dobu, ak si aj auto musíme ísť dať umyť pomocou aplikácie. No ak si uvedomíte, že appka vám pomôže ušetriť čas, zrejme aj nejaké tie eurá, rozhodne nejde o zlý nápad. O všetkom však rozhodnú používatelia.

ZdrojSuperoperator

Komentáre k článku