Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ešte lepší a ešte odolnejší CAT S50 má HD displej a 2 GB RAM

Ešte lepší a ešte odolnejší CAT S50 má HD displej a 2 GB RAM
Dominik Fúsek
Ešte lepší a ešte odolnejší CAT S50 má HD displej a 2 GB RAM

Kúpa extrémne odolného mobilného telefónu takmer vždy znamená nielen vysokú cenu, ale aj poriadne kompromisy vo výbave. Pre mnohých až neprijateľné. Preto nás minulý mesiac potešil CAT B15Q, ktorý ponúka pri vysokej odolnosti aj použiteľnú úroveň vlastností bežného smartfónu. Caterpillar však ide ďalej.

CAT S50

Ďalej v tomto prípade znamená vyššie. Nový CAT S50 totiž už môže výbavou konkurovať strednej triede smartfónov. Na pomery odolných mobilov ponúka vysoko nadštandardný, 4,7“ HD displej (312 PPI) krytý Gorilla Glass 3 sklom a schopný rozpoznávať aj dotyky mokrých prstov. Pod kapotou bije 1,2 GHz štvorjadro Qualcomm Snapdragon 400 v spolupráci s až 2 GB RAM a 8 GB rozšíriteľným úložiskom. Zadný fotoaparát má 8 Mpx, predný iba VGA rozlíšenie, takže na kvalitné selfie pred staveniskom môžu robotníci zabudnúť. Pokračujme vážne, vo výbave sa nachádza aj LTE, čistý Android 4.4 a kapacitná 2 660 mAh batéria. Špecialitou bude prístup do obchodu s aplikáciami, ktorý bude obsahovať viac než 1 000 najlepších appiek podľa mienky výrobcu.

CAT S50

Mimoriadne dôležitá je samozrejme odolnosť. V tomto prípade treba spomenúť dva pojmy, IP67 a MIL-810G. Ľudskou rečou je to odolnosť voči vode (1 meter pod hladinou po dobu 30 minút), soli, prachu, vlhkosti, dažďu, vibráciám či tepelným šokom. Novinka sa bude predávať za 479 €, kedy to však bude, presnejšie nevieme – udané bolo rozpätie od konca tohto roka až po prvý štvrťrok nasledujúceho.

CAT S50

Zdroj a foto: CAT, Engadget, GSM Arena