Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ESET našiel v Google Play viac ako 30 falošných aplikácií

ESET našiel v Google Play viac ako 30 falošných aplikácií
Marek Šimunek
ESET našiel v Google Play viac ako 30 falošných aplikácií

Výskumníci zo spoločnosti ESET objavili v oficiálnom obchode s Android aplikáciami, Google Play viac ako 30 falošných aplikácií. Obchod Google Play je pritom hlavným zdrojom aplikácií pre zariadenia s operačným systémom Android.

Falošné aplikácie v Google Play

POZRITE SI: MWC 2015 | ESET ukázal zdokonalené ovládanie Android smartfónov na diaľku

Škodlivé aplikácie, ktoré ESET objavil o sebe tvrdili, že obsahujú cheaty do obľúbenej hry Minecraft. V skutočnosti však neobsahovali deklarované funkcionality a postihnutému používateľovi tvrdili, že jeho zariadenie je napadnuté nebezpečným vírusom.

Vírus by používateľ podľa škodlivých aplikácií odstránil iba prihlásením sa do spoplatnenej SMS služby za poplatok 4,80 € týždenne. Aplikácia používateľovi dokonca pripravila SMS správu, ktorá pôsobí ako aktivácia antivírusového produktu. Sama však správu nevie odoslať a tak je potrebný zásah používateľa.

Falošné aplikácie v Google Play

POZRITE SI: ESET poskytne používateľom Facebooku kontrolu pred škodlivým kódom zadarmo

Falošné aplikácie boli do obchodu nahrané pod rôznymi účtami, ale podľa spoločnosti ESET ich vytvorila jedna osoba. Vyzerá to teda tak, že inštalácia aplikácií z oficiálneho obchodu už nebude postačovať a čoskoro sa dočkáme potreby používania bezpečnostného softvéru aj v Android smartfónoch.

POZN: Portál TECHBOX.sk je partnerom Denníka N, ktorého investormi sú aj šiesti spoluzakladatelia Esetu.

Foto: ESET