Reklama

Eset Mobile Security: antivírus pre smartfóny

Erik Birčák

Spoločnosť ESET vydala pred pár dňami svoj nový produkt určený k ochrane mobilných prístrojov pracujúcich pod operačnými systémami Windows Mobile a Symbian. ESET Mobile Security má mnoho užitočných vlastností. Zdá sa, že útoky na vaše mobilné zariadenia začínajú byť reálnou hrozbou.

ESET Mobile Security, trocha postarší dizajn no hlavne nech to dobre chráni :)

Aj keď som sa našťastie zatiaľ osobne nestretol so žiadnym prípadom vírusu na „smart“ telefóne, začína byť otázka útokov na tieto zariadenia, ktoré neraz obsahujú citlivé kontakty či firemné aplikácie/dáta stále vážnejšia. A vždy je lepšie byť pripravený vopred, ako potom plakať nad rozliatym mliekom. Spoločnosť ESET, ktorý väčšina z vás pozná hlavne vďaka ich antivírovému programu NOD32, či komplexnému balíku služieb ESET Smart Security, teraz nastupuje do boja i proti mobilným vírusom a hrozbám, ktoré na vás môžu číhať.

ESET Mobile Security poskytuje množstvo zaujímavých funkcií ktoré vám pomôžu pri ochrane dát priamo na prístroji, ochrane pred útokmi zvonka (napríklad pomocou SMS/MMS antispamu či Firewallu) alebo dokážu strážiť prístroj aj na diaľku a dokonca pomôcť i pri krádeži. Navyše výrobca integroval Proaktívnu detekciu, ktorá sa podobne ako na klasických PC snaží bojovať i proti ešte neznámym hrozbám a tak zabezpečiť maximálnu ochranu. Funkcie ako Automatické aktualizácie či klasická karanténa sú už len doplnkami tohto nádejného produktu.

Balenie pripomína ostatné produkty tejto spoločnosti, najviac pravdepodobne Smart Security.

Podrobné informácie, ako aj možnosť zakúpiť či vyskúšať ESET Mobile Security máte možnosť na web stránke výrobcu. Aplikácia je dostupná zatiaľ len v anglickom jazyku pre zariadenia s OS Windows Mobile 5.0 a vyššie ako aj pre Symbian S60. Na slovenčinu si budeme musieť počkať až do októbra.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.