Reklama

Ericsson IPTV Remote: Diaľkové ovládanie z budúcnosti

Drahomír Piok

Ericsson predstavil svoju poslednú verziu diaľkového ovládača budúcnosti počas nedávno skončenej výstavy SCTE Cable Tec Expo v New Orleans. Už na prvý pohľad je jasné, že tu niečo nesedí a odlišuje sa od ostatných, ktoré máme doma položené v obývačke. Jeho dominantnou časťou je displej, ktorý nie je práve u diaľkových ovládačoch zvykom. Čo prinesie toto nové a veľmi inovatívne zaradenie spotrebiteľom?

Ericsson IPTV Remote

Nové interaktívne ovládanie sa opiera o výskum, ktorý realizovali laboratória švédskeho Ericssonu. Hľadali chýbajúci článok medzi zaradeniami, ktoré sú k dispozícií a tým, čo zákazníkom chýba. Ukázalo sa, že využitie dotykových zariadení môže byť to pravé orechové, spolu s možnosťou ovládať jedným zariadením čo najviac iných. S akými prístrojmi a značkami dokáže komunikovať nebolo v správe uvedené, ale malo by ho byť možné použiť pre ovládanie televízií, set-top boxov, hudobných zariadení, PC či dokonca aj mobilných telefónov. IPTV Remote môže zároveň fungovať aj ako sekundárna TV obrazovka, takže kým vaša rodina pozerá DVD, vy môžete pokojne sledovať futbal na inom kanáli. Pre túto možnosť musí však televízia podporovať technológiu Wi-Fi. V grafickom rozhraní nájdeme ľahký prístup k TV programovému sprievodcovi, videopožičovni a pripojíte sa aj na sociálne siete. „Je jasné, že ľudia chcú mať prístup k svojim sociálnym sieťam, surfovať na webe a prepínať medzi kanálmi počas sledovanie televízie z pohodlia svojho gauča. Dnešné diaľkové ovládače sú limitované a nie sú prispôsobené  vyhľadávaniu vyššieho stupňa“, povedal Staffan Pehrsen, vedúci Solution Aera TV v spoločnosti Ericsson.

Ericsson IPTV Remote

Presné parametre tohto zariadenia nie sú ešte známe, dokonca ani len veľkosť obrazovky spoločnosť neuviedla. Všetko je zahalené rúškom tajomstva. IPTV Remote síce získalo veľký obdiv a ocenenie na výstave IBC v Amsterdame, ale či bude úspešný a či si užívatelia zvyknú pracovať s takto zložitým diaľkovým ovládaním, ukáže čas. Momentálne sú už prvé lastovičky s malými dotykovými displejmi na ovládačoch a podobnými funkciami (Samsung LED TV Séria 9000: Super telka so super diaľkovým ovládaním), no stále sa dali ovládať pohodlne iba jednou rukou. Momentálne nie je známa ani cena a ani dátum vydania na trh, nuž nechajme sa prekvapiť.

Ericsson IPTV Remote

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.