Reklama

Epson prešiel na 100 % obnoviteľnú elektrinu na celom svete

Zdroj | Epson
Števo Porubský
Zdroj | Epson
Zdroj | Epson

Epson sa stala prvou spoločnosťou v japonskom výrobnom priemysle, ktorá plne prešla na 100 % obnoviteľnú energiu ešte pred koncom roka 2023. Je tak na dobrej ceste k svojej vízii pre rok 2050.

Japonská spoločnosť sa totiž verejne zaviazala stať sa uhlíkovo negatívnou a nezávislou od podzemných zdrojov vo svojom vyhlásení Environmental Vision 2050 (Vízia ochrany životného prostredia do roku 2050).

Zatiaľ sa jej to darí napĺňať. Od decembra 2023 totiž všetka elektrická energia využívaná v pobočkách skupiny Epson na celom svete pochádza z obnoviteľných zdrojov. Vďaka tomu je spoločnosť prvá v rámci výrobných priemyselných odvetví Japonska (medzi japonskými spoločnosťami, ktoré sa zapojili do iniciatívy RE100), ktorá dokončila prechod na obnoviteľnú elektrickú energiu vo všetkých svojich lokalitách na celom svete, vrátane Japonska.

Obsah pokračuje pod reklamou

Spotreba elektrickej energie celej skupiny je podľa vlastných slov približne 876 GWh za rok. Využitím obnoviteľných zdrojov elektrickej energie na pokrytie uvedenej spotreby tak spoločnosť očakáva zníženie ročných emisií oxidu uhličitého o približne 400 000 ton.

Zdroj | Epson

Práve využívanie obnoviteľnej elektrickej energie má byť kľúčovým prostriedkom, ktorým sa Epson usiluje dosiahnuť svoj cieľ v oblasti dekarbonizácie. V súlade s tým už v marci 2021 oznámil, že do roku 2023 prejde na 100 % obnoviteľnú elektrickú energiu, aby pokryl nároky na elektrickú energiu vo všetkých lokalitách skupiny na celom svete. V novembri 2021 sa prechod dokončil v Japonsku, globálny prechod na obnoviteľnú elektrickú energiu sa dokončil podľa plánu v decembri 2023.

Epson chce tiež presadzovať širšie prijatie obnoviteľnej energie, vrátane výroby väčšieho množstva vlastnej energie a podpory rozvoja nových zdrojov energie prostredníctvom spoločného vytvárania. Firma chce tiež znížiť množstvo energie spojenej s výrobou a s produktmi a chce pokračovať v ďalšom napredovaní v obehovom využívaní zdrojov, aby dosiahla cieľ vo forme uhlíkovej nie neutrality, ale rovno negativity.

 „Už osem desaťročí spoločnosť Epson preukazuje proaktívny prístup v oblasti ochrany životného prostredia. Dodržali sme záväzok nášho zakladateľa udržiavať neďaleké jazero Suwa čisté a stali sme sa prvou spoločnosťou na svete, ktorá odstránila chlórfluórované uhľovodíky (CFC) zo svojich výrobných procesov. Práve sme úspešne dokončili prechod na 100 % obnoviteľnú elektrickú energiu vo všetkých pobočkách skupiny Epson len v priebehu dvoch rokov a desiatich mesiacov, odkedy sme v roku 2021 oznámili svoj záväzok dosiahnuť tento cieľ,“ povedal Yasunori Ogawa, globálny prezident Epson.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.