Epson Moverio BT-300 – tretia generácia AR okuliarov ešte ľahšia

Epson dnes v Barcelone predstavil svoje nové okuliare pre rozšírenú realitu. Epson Moverio BT-300 sú vybavenejšie a ľahšie, ako predchodca, na ulici ich ale len tak neuvidíme. Dôvodom pritom nie je len vysoká cena, ale aj ich mobilita, ktorá stále nie je pre každého.

Epson Moverio BT-300 5
ZDROJ | Epson

Epson Moverio BT-300 sú síce vraj až o 72% ľahšie, ako prvá generácia z roku 2011 a patria medzi najľahšie na trhu, no to stále nestačí.

Stále je totiž nutné mať k okuliarom pripojenú krabičku s dôležitým hardvérom (Intel Atom X5) a dotykovým ovládaním. V tejto krabičke je ale aj slot na microSDXC kartu, Wi-Fi a Bluetooth moduly

https://www.youtube.com/watch?v=hhYPqF3aHUs

Epson Moverio BT-300 sú tak zamerané skôr na biznis sféru, kde sa rozšírená realita zčína udomácňovať čoraz viac. Moverio BT-300 majú nové sklá, ktoré sú úplne priehľadné, pričom nové 0,43″ Si-OLED HD displeje zaručujú ešte lepší obraz. Ten je v AR svete viditeľný ako 80″ displej zo vzdialenosti 5 metrov alebo 320″ zo vzdialenosti 20 metrov.

https://www.youtube.com/watch?v=j1ytXjEhw_o

Displeje majú pritom nevídané parametre. Ich HD rozlíšenie (1 280 x 720 px) predstavuje neuveriteľných 3 415 PPI. Okrem toho OLED technológia zaručuje vysoký kontrastný pomer (100 000:1) hoci je obraz zobrazovaný cez systém zrkadiel.

https://www.youtube.com/watch?v=TJNJOw34p_o

V prednej časti rámu nechýba 5 Mpx fotoaparát s HD videom. Batéria vraj vydrží na jedno nabitie 6 hodín prevádzky. Novinka pracuje na operačnom systéme Android 5.1. Vďaka vylepšeniam je možné Moverio BT-300 používať aj na ovládanie dronov s kamerou, sledovanie videí či 3D projekciu v AR svete.

Epson Moverio BT-300 live 1

Okuliare Epson Moverio BT-300 by sa na trhu mali objaviť do leta tohto roku. Cenu výrobca nešpecifikoval, no keďže pôvodný model stojí takmer 700 €, nižšiu cenu očakávať nemôžeme.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

 

ZdrojEpson

Komentáre k článku