Reklama

Epson EH-TW9000W: 3D filmy u vás doma na stene

Marek Šimunek

Nový 3D projektor Epson EH-TW9000W je ako stvorený pre vás. Okrem toho, že svoj obraz môžete preniesť v prípade tohto nového projektoru aj vzduchom vás poteší aj vysoká obnovovacia frekvencia tohto projektoru, ktorá sa odrazí na kvalitnom a jasnom obraze.

Epson

Japonská spoločnosť Epson, ktorá bola založená v roku 1942 má vo vývoji a výrobe projektorov určených pre rôznorodé využitie dlhodobú tradíciu. Ich najnovší model nesie označenie Epson EH-TW9000W a oproti tým predchádzajúcim je výnimočný hneď v niekoľkých oblastiach. V prvom rade je nový Epson EH-TW9000W svetovo prvým 3D projektorom určeným pre domácnosti, pri ktorom na prenos obrazu nebudete potrebovať žiadne káble. Už sa tak nemusíte strachovať kam ich všetky schováte. Technológia WirelessHD zabezpečí kvalitný prenos FullHD obrazu vzduchom.

Epson EH-TW9000W

Druhým parametrom, vďaka ktorému môžeme tento model označiť ako výnimočný je jeho rýchlosť. Nejedná sa však o rýchlosť akou bude tento projektor reagovať na vaše pokyny ale o obnovovaciu frekvenciu. Tá je totižto v prípade prenosu videa v 3D móde vynikajúcich 480 Hz, čo znamená efektívnu obnovovaciu frekvenciu 240 Hz pre každé oko. Samozrejme, rovnako rýchlu frekvenciu si užijete aj v prípade 2D módu. Jasné výhody vyššej obnovovacej frekvencie predstavujú okrem vyššieho jasu obrazu aj oveľa menší crosstalk oproti podobným zariadeniam, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Nový model Epson EH-TW9000W používa novú technológiu 3LCD Reflective Technology, vďaka ktorej sa môže tento model pochváliť dynamickým kontrastom 200 000:1 a svietivosťou 2 400 lúmenov. Nechýba ani možnosť konverzie 2D obsahu na 3D formát alebo 2,1-násobné priblíženie. Okrem verzie s možnosťou bezdrôtového prenosu by mala byť dostupná aj lacnejší variant bez technológie WirelessHD za mierne nižšiu sumu. Presné ceny jednotlivých modelov na európskom trhu však nie sú zatiaľ známe. Oba nové projektory by sa však mali objaviť v priebehu novembra tohto roku.

Foto: Epson

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.