Reklama

Enso zenPad: superlacný tablet s Androidom

Marek Šimunek

Na našom trhu neznáma spoločnosť Enso, ktorá vznikla len začiatkom tohto roka uviedla lacný tablet Enso zenPad. Zariadenie predáva pomocou vlastnej webovej stránky za viac ako priaznivú cenu začínajúcu na 155 USD (cca 110 €).

 Enso zenPad

Enso zenPad je dotykový tablet s operačným systémom Android OS 1.6 a procesorom Samsung 6410 taktovaným na frekvenciu 667 MHz. Integrovaná flash pamäť o kapacite 1 GB je v balení doplnená 8 GB microSD kartou a pamäť RAM má hodnotu 256 MB. Všetky informácie sú zobrazované na 5“ rezistívnom dotykovom displeji s rozlíšením 800 x 480 bodov. ZenPad je ovládaný dotykom prstov, prípadne stylusom, ktorý je umiestnený v zadnej strane zariadenia. Podporovanými formátmi prehrávaného videa sú MP4, AVI, WMV, DivX a Flash. Samozrejmosťou je integrácia všetkých služieb, na ktoré sme zvyknutí s operačného systému od Google ako je Android Market s množstvom aplikácií, alebo synchronizácia kontaktov, mailov a kalendára s Google aplikáciami.

 Enso zenPad

3G modul za 35 USD

Príslušenstvo si budete môcť pripojiť vďaka integrovanému microUSB portu, 3,5 mm audio konektoru alebo slotu pre microSD karty. K lokálnym sieťam sa v najlacnejšej verzii môžete pripojiť pomocou Wi-Fi podporujúceho 802.11 b/g/n a za príplatok 35 USD (cca 25,00 €) si môžete zakúpiť externý 3G modul s podporou EDGE, UMTS a HSDPA, ktorý sa pripája do microUSB portu. Použitím externej aplikácie tak môžete zenPad používať aj na zasielanie SMS a uskutočňovanie hovorov. Potešením je aj integrácia GPS čipu priamo do zariadenia a použitie 2 000 mAh batérie, ktorá je schopná udržať zariadenie pri živote viac ako 6 hodín pri surfovaní cez Wi-Fi, pozeraní videa alebo pri počúvaní hudby.

 

Aj napriek tomu, že medzi podporovanými jazykmi sa nenachádza ani slovenský ani český jazyk, je možné nový Enso zenPad objednať priamo zo stránky výrobcu aj na Slovensko. Okrem toho sa výrobca vyjadril, že aktualizácia na najnovšiu verziu operačného systému Android 2.x bude pre zákazníkov dostupná v priebehu jedného mesiaca.

 Enso zenPad

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.