Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Energizer spúšťa predaj nových smartfónov

Energizer spúšťa predaj nových smartfónov
Zdroj | Energizer
Viktor Šmidák
Energizer spúšťa predaj nových smartfónov
Zdroj | Energizer
Zdroj | Energizer

Americká spoločnosť na výrobu batérií spúšťa predaj nových smartfónov. Najviac ale zaujme Energizer P16K Pro so 16 000 mAh batériou a dizajnom podobným Samsungu Galaxy S9.

Smartfóny s veľkou kapacitou batérie nie sú na trhu ničím nezvyčajným. Zvyčajne ale ide o čínskych výrobcov, od ktorých sa používateľ dočká okrem dlhej výdrže aj množstva bloatwaru, absencie častých aktualizácií či nie najmodernejšieho dizajnu. Energizer na to ide inak.

Novinka s celým názvom Energizer Power Max P16K Pro má 5,99-palcový displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 1 080 x 2 160 pixelov. Nad ním sa nachádza duálna kamera s rozlíšením 13 a 5 Mpx.

Zdroj | Energizer

Výkon zabezpečuje osem-jadrový procesor MediaTek Helio P23 z čínskej dielne. Pamäť RAM má prekvapivo až 6 GB, vnútorné úložisko 128 GB. Rozšíriteľné však nebude. Zadná strana má tiež dva fotoaparáty, tvorené 16 a 13 Mpx snímačmi. Operačným systémom je Android Oreo. Poteší FM rádio, či bude Energizer P16K Pro disponovať aj 3,5 mm jackom však zatiaľ nevieme.

Pozrite si

Energizer Power Max PK16 Pro – smartfón s 16 000 mAh batériou!

Najviac ale zaujme kapacita batérie. Tá má totiž 16 000 mAh a nabíjať sa bude cez USB-C konektor. Výrobca našťastie implementoval aj štandard PowerDelivery 2.0, smartfón preto bude možné nabíjať i výkonnejšou nabíjačkou. Dlhá výdrž batérie sa ale podpísala na hmotnosti, novinka bude vážiť približne 350 gramov.

Ak so sebou nechcete nosiť telefón s hmotnosťou bežných troch smartfónov, Energizer má i iné riešenie. Model Power Max P600S má podobný dizajn, batériu s kapacitou 4 500 mAh a váhu príjemnejších 190 gramov.

Pozrite si

Energizer POWER MAX P600S – ďalší smartfón od výrobcu batérií

Vnútri sa nachádza výkonnejší MediaTek Helio P25, 3/6 GB RAM a 32/64 GB ROM. V tomto prípade je ale úložisko rozšíriteľné, prípadne môže byť slot použitý na druhú SIM kartu. Parametre displeja zostali zachované, ide tak o rovnaký 5,99-palcový panel s Full HD+ rozlíšením. Zadný duálny fotoaparát má 13 a 5 Mpx, predný snímač má 8 Mpx. Na Amazone sa novinka predáva za 359,99 €.

Zdroj | Energizer

Okrem toho spoločnosť začína predávať nové zariadenia zo série Hardcase. Tie sa vyznačujú slabšou výbavou, pričom v tejto skupine sú aj „hlúpe“ telefóny. Posledná línia produktov s názvom Energy sa zas sústredí na výdrž spojenú s malými rozmermi. Pre viac informácií môžete navštíviť stránku výrobcu.

Zdroj