Reklama

Emgeton Flexaret Mini: 12 Mpx a 3x optický zoom... v mobile

Imrich Maťo

Ako lepšie osláviť okrúhle výročie, než produktom, ktorý je atypický, výnimočný? A pritom spája dve zariadenia v jednom. Tak pre čo sa rozhodnete? Chcete skôr mobil, alebo fotoaparát?

Emgeton Flexaret Mini

Pamätníci si pod značkou Emgeton predstavia magnetofónové pásky. Dávnych predchodcov USB diskov, pamäťových kariet a iných dnešných médií. A Flexaret symbolizuje známe a veľmi kvalitné fotografické prístroje. Spoločnosť Bell Technology spojila obe tieto značky do jedného produktu. A to pri príležitosti 70. výročia značky Flexaret. Vznikol tak zaujímavý mobilný telefón s fotoaparátom. Alebo skôr fotoaparát s mobilným telefónom? Nuž. Posúďte sami. Emgeton Flexaret Mini skĺbil v jedno mobil s uzatvoreným operačným systémom Nucleus, bežiacom na najnovšej verzii čipu MT6235 a 12 Mpx fotoaparát s trojnásobným optickým zoomom. 3” dotykový WQVGA displej v ovládaní dopĺňajú päťsmerový kruhový ovládač a dvojica funkčných tlačidiel. Vnútornú 70 MB pamäť pohodlne „nafúknete“ o ďalších 32 GB microSDHC pamäťovou kartou. Pohotovostný displej je tvorený priamo hlavnou ponukou, obsahujúcou tri samostatné obrazovky, ako to poznáme napr. zo Samsungov. Pripojenie do internetu si vzalo pod palec dátové GPRS/EDGE, jeho prehliadanie zaobstará Opera Mini 5. Multimediálnej výbave síce velí fotoaparát, no výborne ho dopĺňa hudobný prehrávač Emgeton E-Cult s ekvalizérom i efektami Revers a 3D zvuk. Snímky môžete programom Emgeton Flexaret Mini Media Center priamo z mobilu uploadovať na Flickr a YouTube. Tomuto mobilu dokonca nechýba ani čítačka elektronických kníh, zvládajúca formáty TXT a PDB, a tiež Bluetooth. MiniUSB konektor zabezpečí pripojenie s počítačom, slúchadlami a slúži aj na nabíjanie.

 Emgeton Flexaret Mini        

Výrobca prezentuje mobilný telefón Emgeton Flexaret Mini ako prvý fotomobil s 12 Mpx fotoaparátom s trojnásobným optickým zoomom na svete. Nebudeme s ním o tom polemizovať, hoci vieme, že túto kombináciu magapixlov a zoomu predviedol ešte na jeseň minulého roka Samsung modelom W880 AMOLED, hoci iba na kórejskom trhu. Tento plnohodnotný fotoaparát je vybavený čipom Panasonic CCD 1/2,33” s efektívnym rozlíšením 12,17 Mpx. Optický zoom dopĹňa 5x digitálny, na prisvietenie poslúži xenónový blesk, proti rozmazaniu čiastočne napomôže stabilizátor, rozsah ostrenia je už od 5 cm a v nastavenia nachádzame kompenzáciu expozície, citlivosť, 20 scén, detekciu tváre i úsmevu a mnoho iného. Videá je možné nasnímať v rozlíšení VGA (640 x 480 b.) pri 24,5 fps. Fotografie či videá môžete aj upravovať a zariadeniu nechýba dokonca ani TV výstup (PAL/NTSC). Kryt fotoaparátu je aktívny, vstavaný. Tento kombinovaný prístroj energiou zásobuje 1 020 mAh Li-Ion batéria, ktorá má vydržať 10 hodín hovoru, 450 hodín pohotovosti, alebo 1 320 fotografií, vyhotovovaných v automatickom móde. Ako prvé krajiny, v ktorých sa už v priebehu mája začne Emgeton Flexaret Mini predávať, sú Česká republika, Slovensko, Rakúsko a Nemecko a jeho odporúčanú maloobchodnú cenu výrobca stanovil na 8 990 Kč, čo je pri kurze cca 25,10 CZK/EUR približne 358 €. Tak čo, odložíte si naň z úspor?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.