Reklama

eMachine Mini-e ER1402: domáca práca vo veľkom štýle

Števo Porubský

Spoločnosť eMachine predstavila vynovený model Mini-e s komplikovaným označením Mini-e ER1402 Home Entertainment Center. Ide o miniatúrny desktop s dostatočným výkonom, nízkou spotrebou a hlavne aj nízkou cenou.

eMachine Mini-e ER1402 

Okrem nízkej ceny vás na prvý pohľad novinka určite zaujme svojim dizajnom. V kosoštvorcovom tele je ukrytý procesor AMD Athlon II Neo K125 s taktom 1,7 GHz, ktorému na správny beh pomáha 2 GB DDR3 RAM pamäť. O grafický výkon sa zas stará grafická karta NVIDIA GeForce 9200, podporujúca samozrejme aj HD video. K tomu je bezpochyby potrebný aj HDMI konektor, ktorý nájdete aj na tomto drobcovi. Samozrejme s touto výbavou sa nemôže porovnávať so spomínaným Apple Mac Mini, no vzhľadom na cenu a možnosti môže byť výborným spoločníkom v domácnosti či kancelárii.

 eMachine Mini-e ER1402

Novinke nechýba ani Wi-Fi či ethernetová prípojka, no zvláštne je, že výrobca neponúkol v základe aj Bluetooth. Rovnako je pomerne prekvapivý objem dát na pevnom disku – 160 GB. Nápomocné budú určite 4 USB porty, čítačka pamäťových kariet, VGA výstup pre staršie monitory či množstvo extra softvéru. Mini-e ER1402 pracuje na OS Windows 7 Home Premium, má rozmery sú 18 x 18 x 3 cm a hmotnosť 4 kg. Cena novinky bola stanovená na 299,99 USD čo je približne 240 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.