Reklama

Elon Musk zmenil logo Twitteru a cena populárnej kryptomeny začala prudko stúpať

Zdroj | SpaceX
Jakub Kraľovanský
Zdroj | SpaceX
Zdroj | SpaceX

Kontroverzný miliardár Elon Musk na seba znova strhol pozornosť. Dobré známe logo Twitteru, na ktorom je vyobrazený biely vták na modrom pozadí, bolo zmenené na karikatúrny obrázok psa plemena Shiba Inu.

Stalo sa to len dva dni potom, čo Musk žiadal sudcu Spojených štátov, aby zamietol žalobu, ktorá ho obviňuje z manipulácie ceny známeho „psieho meme coinu“.

Logo populárnej sociálnej siete Twitter, ktoré môžeme vidieť v ľavom hornom rohu platformy, prekvapivo zmizlo a nahradil ho obrázok psa Shiba Inu. Ten poukazuje na špekulatívnu kryptomenu Dogecoin.

Obsah pokračuje pod reklamou

Následne po tejto výmene Elon Musk tweetoval. Zverejnil meme obrázok, ktorý naznačuje, že zmena, ktorá sa chystá bude trvať dlhší čas. Aktuálne nevieme posúdiť, aký má zámer dnes už druhý najbohatší muž planéty. No fanúšikovia očakávajú, že dogecoin by sa mohol stať platidlom na populárnej sociálnej sieti. 

Ďalším tweetom Elon pripomenul svoj rozhovor z minulého roka s dodatkom „ako som sľúbil“. V spomínanej pôvodnej debate sa Musk vyjadril, že zmeniť logo twitteru na dogecoin „by bolo choré“.

Vzápätí po zverejnení ikonického psa, cena dogecoinu začala raketovo stúpať. V priebehu len jednej hodiny sa jej cena zvýšila až o 20 %. 

Príbeh lásky Elona Muska k psej kryptomene

Záujem Elona Muska o dogecoin si verejnosť všimla po prvýkrát už v roku 2019, kedy sa práve na Twitteri vyjadril, že „ dogecoin by mohla byť moja obľúbená kryptomena, je dosť cool.“ 

Ako informoval Bussinessinsider, až jednu tretinu z úplne všetkých mincí dogecoinov vlastní jedna jediná peňaženka. Mnohí kryptomenoví fanúšikovia sú toho názoru, že danou „veľrybou“ je práve Elon Musk. Miliardár sa v posledných rokoch často o danej kryptomene vyjadroval nie len na sociálnych sieťach, ale aj v rozhlasových a televíznych médiach. Čo vždy vyústilo do prudkej zmeny ceny dogecoinu.

Dogecoin vyletí na mesiac 

V jednom zo svojich príspevkov Musk prisľúbil, že vyšle dogecoin na mesiac. Nemyslel to len metaforicky, že je ho cena raketovo vystrelí, ale mienil to doslova. V máji 2021 vo svojom príspevku na Twitteri povedal, že „SpaceX vypustí satelit Doge-1 na Mesiac“. Generálny riaditeľ SpaceX zarezervoval misiu na Mesiac, ktorá bude plne financovaná z Dogecoinu.

Žaloba kvôli tweetom o dogecoine

V súčasnosti čelí Elon Musk, Tesla aj SpaceX žalobe, ktorá sa týka práve obľúbenej kryptomeny. Minulý rok bola na Federálnom súde prijatá sťažnosť, v ktorej sa uvádza, že „Obžalovaní nepravdivo a klamlivo tvrdia, že dogecoin je legitímna investícia, aj keď nemá vôbec žiadnu hodnotu,“. Pred pár dňami právnici Elona Muska podali žiadosť, aby sudca žalobu zamietol. Označili ju za „vymyslené dielo“, ktoré vzniklo na základe „neškodných a často hlúpych tweetov“ o dogecoine.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.