Reklama

Elon Musk prekvapuje, vyzýva na zintenzívnenie ťažby ropy a plynu

Zdroj | Wikimedia
Stanislav Vinc
Zdroj | Wikimedia
Zdroj | Wikimedia

Pretláčanie solárnej energie a elektrických vozidiel musí ísť stranou, mimoriadna doba si vyžaduje mimoriadne opatrenia, aj vyhlásenia. Elon Musk na sociálnej sieti Twitter vyzýva na zintenzívnenie ťažby ropy a plynu z dôvodu pretrvávajúceho konfliktu na Ukrajine.

Nerád to hovorím, no okamžite musíme zvýšiť produkciu ropy a plynu.“, uviedol Elon Musk na sociálnej sieti Twitter cez víkend. Musk si uvedomuje, že tento krok negatívne ovplyvní jeho automobilku Tesla, no udržateľné zdroje energie podľa neho nedokážu nahradiť prípadné výpadky exportu ropy a plynu z Ruska.

Západné krajiny sú v posledných dňoch kritizované za pokračovanie v obchodovaní so surovinami s Ruskom, čím nepriamo financujú aktuálnu vojnu na Ukrajine. Viacerí lídri volajú po väčšej energetickej nezávislosti, resp. po odstrihnutí sa od Ruska. To však môže trvať roky.

Musk v ďalších príspevkoch apeluje aj na reštart „spiacich“ jadrových elektrární v Európe a zvýšenie výkonu tých existujúcich. Ide podľa neho o kritický krok pre národnú a medzinárodnú bezpečnosť. „Navyše, jadrová energia je oveľa lepšia pre globálne otepľovanie, ako spaľovanie uhľovodíkov“, dodáva Musk.

Zdroj | Tesla

Mnoho ľudí sa pri debatách o jadrovej energii obáva prípadných únikov radiácie, čo však Musk jednoznačne odmieta. Podobne, ako to urobil pred rokmi po havárii vo Fukushime, aj teraz je pripravený odcestovať ku ktorejkoľvek jadrovej elektrárni a ochutnať tam v priamom prenose lokálne vypestované suroviny.

Automobilka Tesla v roku 2016 odkúpila spoločnosť SolarCity zaoberajúcu sa vývojom, výrobou a inštaláciou solárnych panelov, ktorú založili bratranci Elona Muska, Lyndon Rive a Peter Rive. Spoločnosť sa neskôr stala súčasťou značky Tesla Energy, v rámci ktorej aktuálne spoločnosť ponúka individuálne panely, ale aj kompletné solárne strechy napojené na záložné batérie Powerwall.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.