Reklama

Elektromobil za 27-tisíc? Žiadna hudba budúcnosti, ale Toyota bZ3

Zdroj | Toyota
Igor Neštrák
Zdroj | Toyota
Zdroj | Toyota

Toyota v spolupráci s čínskym gigantom BYD začala vo výrobnom závode produkovať elektrický batériový elektromobil Toyota bZ3. Štartovacia cena začína na niečo málo nad 27 000 $, pričom dodávky by sa mali začať čoskoro.

Elektrický sedan bZ3 je spoločne vyvinutý spoločnosťou BYD Toyota EV Technology – spoločným podnikom vytvoreným s FAW Toyota a BYD. Ide o zaujímavú situáciu, keďže Toyota ako najväčší producent automobilov sa spojil s BYD, ktorý je najväčším a zároveň najvýznamnejším producentom elektromobilov na svete.

Toyota v modeli bZ3 využíva platformu e-TNGA, ktorú používa pre svoje elektrické SUV bZ4X , BYD vyrába lítium-iónovú LFP batériu, motor a elektrický riadiaci systém pre toto vozidlo. Interiér bZ3 je  odlišný od bZ4X, so systémom Digital Island využíva veľký vertikálny stredový displej podobne ako napr. Tesla Model 3.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Toyota

Toyota bZ3 bude uvedená na trh 31. mája a momentálne je možné zložiť zálohu za rezerváciu prvých kusov. Prvý kupujúci získavajú niekoľko výhod vrátane bezplatnej údržby na desať rokov alebo 200 000 km

Model bZ3 prichádza krátko po tom, čo Toyota znížila ceny svojho prvého elektrického vozidla bZ4X v Číne o 15 % (4 300 $) s novou počiatočnou cenou pod 25 000 $, aby lepšie konkurovala v regióne tamojším značkám, ktoré bojujú o priazeň zákazníkov najmä nízkymi cenami.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.