Reklama

Elektrický sedan HiPhi A pokorí stovku za 2 sekundy! Čo ešte dokáže?

Zdroj | HiPhi
Michal Sobek
Zdroj | HiPhi
Zdroj | HiPhi

Hyperrýchlych sedanov na trhu figuruje hneď niekoľko, navyše sa vedia výkonovo dorovnať aj na tie najrýchlejšie autá. Zvlášť, ak ich poháňa batéria a elektromotor. Jedným z týchto rýchlych sedanov je aj HiPhi A.

Čínska značka luxusných elektromobilov HiPhi predstavila svoj najnovší model vo futuristickom dizajnovom jazyku. Zakladateľ spoločnosti opísal tento elektrický sedan ako umelecké dielo pre novú éru.

Zdroj | HiPhi
Obsah pokračuje pod reklamou

Niet sa čomu čudovať. Exteriér sedanu je vyrobený z uhlíkových vlákien v spojitosti s matným lakom. Pod vozidlom je prvý karbónový, nepriestrelný spodný štít a ohňovzdorný striekaný horný kryt z uhlíkových vlákien.

Interiér a exteriér je vybavený titánovou zliatinou TC4 určenou pre lietadlá a aj vysokovýkonnými hliníkovými zliatinami a nanokeramikou. Spoločnosť HiPhi dodala svoju vlastnú technológiu batérií a motora, ktorého dizajn tiež odštartoval dlhodobé strategické partnerstvo s univerzitou ShanghaiTech University.

Pokiaľ ide o výkon, HiPhi A bude vybavený novým hnacím ústrojenstvom vybaveným motormi, ktoré využívajú ultravysokorýchlostné rotory z uhlíkových vlákien. Elektromobil zdolá 100 km/h za niečo vyše 2 sekundy, pričom maximálna rýchlosť má byť až 300 km/h.

Zdroj | HiPhi

Ak sa pozrieme do interiéru, tak si môžeme všimnúť, že mu dominuje hlavný dotykový displej, pričom ten pred volantom sa tu po vzore Tesly Model 3/Y ani nenachádza. Taktiež zabudnime na klasické spätné zrkadlá, tie v tomto prípade nahradili kamery.

Model HiPhi A bude mať oficiálny uvedenie na autosalóne v Guangzhou. Nejde však len o koncept, pretože výroba je naplánovaná na začiatok roku 2025. Pôjde však o limitovanú sériu, no výrobca zatiaľ o počte kusov mlčí. Taktiež nevieme ani parametre dojazdu a k celkovému súčtu nám chýba aj predajná cena.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.