Reklama

Elektrický moped za 450 eur? Ninebot C30 má skvelú cenu aj štýl

Zdroj | Segway-Ninebot
Stanislav Vinc
Zdroj | Segway-Ninebot
Zdroj | Segway-Ninebot

C-séria cenovo dostupných elektrických mopedov od spoločnosti Segway-Ninebot/Xiaomi sa rozrástla o zaujímavý model Ninebot C30. V pestrých farbách vyrazí najprv na čínske cesty, kde na ňom bude možné jazdiť aj bez vodičského preukazu.

Mestská mobilita dostáva po rokoch zaujímavé oživenie v podobe elektrických mopedov, skútrov, bicyklov či kolobežiek, ktoré sú pre jazdy na krátke mestské vzdialenosti ako stvorené. Medzi lídrov v tomto odvetví patrí čínska spoločnosť Ninebot, ktorá v roku 2015 vzala pod svoje krídla americkú značku Segway a do ktorej v tom istom roku investoval aj čínsky technologický gigant Xiaomi.

Zdroj | Segway-Ninebot

Najnovší moped Ninebot C30 bude pre túto spoločnosť nepochybne hitom, minimálne na čínskom trhu, kde bude dostupný v prepočte už za zhruba 450 eur. Do predaja dokonca vstupoval so zvýhodnenou cenou 375 eur.

Zdroj | Segway-Ninebot

Jeho ďalším ťahákom je možnosť jeho riadenia aj bez vodičského preukazu. Ninebot podlieza miestnu legislatívu pridaním pedálov a obmedzením maximálnej rýchlosti na 25 kilometrov za hodinu. Čerešničkou na torte pre cieľovú skupinu mladých zákazníkov sú pestré pastelové farby, v ktorých bude moped vyrábaný. Dostupný bude v štyroch farebných kombináciách.

Použitý elektromotor ponúka celkový výkon 400 W a krútiaci moment 48 Nm. Lítiová 48 V/12 Ah batéria by mala na jedno nabitie vydržať zhruba 25 až 35 kilometrov. Batéria váži 5,8 kilogramu a nabíjať sa bude dať aj mimo mopedu v interiéri. Samotný moped váži len 55 kilogramov.

Zdroj | Segway-Ninebot

Ninebot C30 je už pár dní dostupný na čínskom trhu a zatiaľ nenasvedčuje nič tomu, že by sme sa ho mali dočkať aj v Európe. Produkty Segway-Ninebot na našom trhu síce dostupné sú, no väčšinou ide iba o skladnejšie elektrické kolobežky a menšie elektrické presúvadlá.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.