Reklama

Elektrický Mercedes-Benz EQA sa predvádza na sicílskych cestách

Zdroj | Mercedes-Benz
Stanislav Vinc
Zdroj | Mercedes-Benz
Zdroj | Mercedes-Benz

Kompaktný elektromobil Mercedes-Benz bol predstavený už na frankfurtskom autosalóne, no tentokrát už nemecká automobilka predvádza funkčný prototyp.

Mercedes ukázal prototyp elektromobilu EQA, ktorý dizajnom a rozmermi vychádza z dnešnej A-triedy. Automobilka je zatiaľ na detaily skúpa, no dnes už vieme, že EQA bude disponovať 60-kWh batériou s dojazdom 320-400 kilometrov. Tešiť sa môžeme na zrýchlenie z 0 na 100 km/h za zhruba 5 sekúnd a chýbať nebude ani rýchle nabíjanie, ktorým elektromobil získa dojazd 100 kilometrov len za 10 minút.

EQA bude vyrábaný vo francúzskej obci Hambach, kde sa aktuálne vyrábajú vozidlá Smart. Mercedes do fabriky investuje 589 miliónov dolárov. EQA však nebude prvý elektromobil z pripravovanej série EQ. Ako prvý by sa do predaja mal dostať EQC, elektrické SUV, ktorého by sme sa mali dočkať už začiatkom budúceho roka. Milovníci najluxusnejšej S-triedy si budú musieť počkať na model EQS.

Dátum vydania a ani cenu pripravovaných elektromobilov zatiaľ nepoznáme. Ani dizajn modelu EQA, ktorý môžeme vidieť na videách a fotografiách nie je finálny a pred vstupom na trh sa ešte určite zmení. Celkovo chce Mercedes-Benz do roku 2022 vydať viac než 10 elektrických modelov, ktoré budú s najväčšou pravdepodobnosťou kopírovať ponuku klasických modelov so spaľovacími motormi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.