Reklama

Elektrický Harley-Davidson LiveWire je už konečne dostupný aj v našich končinách

Zdroj | Harley-Davidson
Igor Neštrák
Zdroj | Harley-Davidson
Zdroj | Harley-Davidson

Harley-Davidson prostredníctvom svojej čisto elektrickej značky LiveWire začal na európskych trhoch ponúkať svoj elektrický model LiveWire ONE. Tento motocykel je nástupcom vôbec prvého elektrického motocykla Harley-Davidson LiveWire.

Prvý elektrický motocykel LiveWire bol pôvodne k dispozícii v Európe pred niekoľkými rokmi, neskôr však výrobca jeho predaj na starom kontinente obmedzil. S príchodom druhého elektrického modelu Harley-Davidson výrazne znížil predajnú cenu modelu LiveWire ONE.

Uvádzacia cena 23 000 dolárov v USA je podstatne nižšia, kako vprípade prvého elektrického modelu Harley-Davidson, ktorý sa predával za 30 000 dolárov. Najnižšia cena pre európsky trh je v Nemecku a to konkrétne 24 990 eur.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Budúcnosť Harley-Davidson bude čisto elektrická

Harley-Davidson LiveWire ONE dosahuje dojazd 225 km v meste a 145 km v kombinovanom cykle. Motocykel je vybavený rýchlym nabíjaním, nabitie takmer do plnej kapacity akumulátora trvá približne 30 minút.

Pri prvom elektrickom motocykli LiveWire výrobca odporúčal využiť rýchle nabíjanie len každé štvrté nabíjanie. Až skúsenosti majiteľov ukážu, ako sa to zmení pri novom motocykli LiveWire ONE a ako sa to prejaví na životnosti akumulátora.

Harley-Davidson bude ponúkať aj model S2 Del Mar , ktorý je približne o 25 % lacnejší ako LiveWire ONE. Zatiaľ nie je známe, kedy bude Del Mar dostupný v Európe, príchod bude v porovnaní s USA oneskorený. 

Výrobca predpokladá, že uvedenie tohto modelu na trh by sa malo udiať v 2. alebo v 3. štvrťroku 2023 formou Launch Edition. Harley-Davidson pritom už dávnejšie uviedol, že svoju budúcnosť vidí v čisto elektrickom pohone.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.