Reklama

Nové elektrické skútre Super Soco dokážu ísť 90 km/h a vedia i cúvať

Zdroj | Super Soco
Juraj Recký
Zdroj | Super Soco
Zdroj | Super Soco

Spoločnosť Super Soco predstavila na milánskom autosalóne EICMA 2019 jeden z najrýchlejších elektrických skútrov súčasnosti. Super Soco CPX zvládne rýchlosť 90 kilometrov za hodinu.

Elektrické skútre Super Soco zrejme poznáte vďaka Antik Telekom, ktorý je výhradným dovozcom tejto značky na Slovensko, a zároveň skútre využíva vrámci svojich projektov zdieľanej dopravy. Novo predstavený model CPx, skratka City Power, je však určený na predaj a ponúka najsilnejší elektromotor, aký Super Soco doteraz ponúkli.

Zdroj | Super Soco

Super Soco CPx s 4 kW motorom dokáže dosiahnuť rýchlosť 90 kilometrov za hodinu. Väčšina konkurencie sa drží okolo polovičnej rýchlosti. Novinka môže byť vybavená jednou alebo dvoma batériami s kapacitou 2,7 kWh, teda maximálna kapacita batérií je 5,4 kWh, vďaka čomu je dojazd 140 kilometrov. Ten je počítaný pri priemernej mestskej rýchlosti 45 kilometrov za hodinu.

Zdroj | Super Soco

Cena CPx s jednou batériu je stanovená na 4 790 €, za variant s dvojito batériou zaplatíme 5 999 €.

Spoločnosť na autosalóne tiež predstavila skúter Super Soco VS1. Tento model je určený na komerčné využívanie. Cieliť má primárne na donáškové služby. Ponúka motor s výkonom 4 kW a má obmedzenie na maximálnu rýchlosť 80 kilometrov za hodinu.

Zdroj | Super Soco

Konfigurácia batérií je totožná s CPx, teda dajú sa použiť dve 2,7 kWh batérie. Vďaka obmedzeniu rýchlosti však dojazd na jedno nabitie narástol na 160 kilometrov pri priemernej 45 kilometrovej mestskej rýchlosti.

Zdroj | Super Soco

Model VS1 tiež ponúkne spätný prevod, teda možnosť so skútrom zacúvať. Benefitom tejto novinky má byť lepšia manipulácia s ťažkými, resp ťažšími predmetmi, ktoré by sa skútrom mohli prevážať. Pre pohodlnejšiu manipuláciu s nákladom je skúter tiež vybavený trojicou stojanov. Predným, zadným a stredným. nechýba možnosť pripevniť viaceré nosiče, vrátane veľkého boxu nad zadné koleso. Tu je cena za verziu s dvoma batériami 5 890 €, s jednou 4 690 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.