Reklama

Elektrické auto od Apple môže byť čoskoro realitou

Marek Šimunek

Prvé informácie o tom, že Apple pracuje na vlastnom elektrickom aute sa začali objavovať na začiatku tohto roku. Neskôr Apple tieto tvrdenia dementoval, to však nedalo pokoj reportérom a tí sa touto špekuláciou zaoberali naďalej.

Teraz to vyzerá tak, že Apple skutočne pracuje na podobnom projekte a ten navyše môže byť už v pomerne pokročilom štádiu vývoja. Malo by sa v tomto prípade jednať o Projekt Titan.

GoMentum Station

POZRITE SI: Pracuje Apple v tajnosti aj na vlastnom aute?

Denník Guardian totiž informoval o tom, že Apple plánuje premeniť obrovskú plochu bývalej námornej základné blízko San Francisca o rozlohe 8,5 km2 na testovaciu dráhu pre svoje autonómne elektrické auto.

Tento vysoko strážený priestor je už v súčasnosti používaný na testovanie autonómnych vozidiel a disponuje kompletnou mestskou infraštruktúrou, vrátane viac ako 11 km dlhej rovinky pre testovanie vo vysokých rýchlostiach.

GoMentum Station

Samozrejme detaily o pripravovanom aute, na ktorom by Apple pracovalo ostávajú aj naďalej tajné, takže sa o nich tak skoro nedozvieme. Ak však bude Apple používať toto miesto, ktoré nesie názov GoMentum Station, bude mať spoločnosť prístup k najväčšej a najlepšie stráženému testovaciemu priestoru na svete.

Rovnaké priestory totiž používa napríklad Mercedes-Benz, alebo Honda pre vývoj svojich nových modelov. Ostáva už teda len čakať či a hlavne kedy Apple predstaví svoje vlastné auto.

Foto: GoMentum Station

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.