Reklama

Elektráreň v batohu. Takto mohla vyzerať batožina pre „geeka“

Drahomír Piok

V súčasnosti sme často doslova odkázaní na pripojenie svojich všetkých tableto-telefónov či notebookov k elektrickej sieti. Stačí pár dní alebo dokonca len deň a sme na dovolenke alebo pracovnej ceste bez telefónu. Len preto že sa vybil. Dobrým doplnkom práve pre tieto momenty sú externé batérie, ktoré „dobijú šťavu“ elektronike kdekoľvek.

e-batoh

Projekt z portálu Kickstarter však ukázal šikovnú myšlienku. Nie síce ako prvý, no má batoh alebo skôr cestovnú tašku, ktorá už takéto batérie obsahuje. Vy ich nevidíte, zato máte prístup priamo ku klasickej elektrickej zástrčke (americká verzia). Tá má navyše dvojicu USB portov. Podľa špecifikácií dosahuje štandardné elektrické napätie, teda v tomto prípade 115 V. Maximálny odber je na hranici 80w, a teda problém nebudú mať ani výkonné notebooky, okrem výnimiek. Postupne budú dostupné ostatné verzie zásuviek, v univerzálnom prevedení. Nabíjať je možné aj cez konektor autonabíjačky.

Tašky budú dostupné v rôznych variáciách, ako napríklad batoh, aktovka cez plece či kufor do lietadla. Navyše integrovaná zásuvka je otočná, a tak sa váš notebook môže nabíjať pohodlne a skrytý vo vnútri. Batožina však bude podľa verzie oproti klasickej o pár kíl ťažšia. Batérie by mali vystačiť na nabitie notebooku, dvakrát dobijú tablet a šesťkrát smartfón. Zaujímavé je však aj pozadie projektu, ktorý vystupuje pod názvom GoPlug.

Na prvýkrát tvorcom financovanie cez kickstarter nevyšlo podľa predstáv. Skrátka neuspeli. Na druhý raz po dvoch týždňoch požadovali trojnásobne nižšiu sumu a tú prekonali, paradoxne trojnásobne. A financie stále stúpajú.

e-batoh

Foto: kickstarter.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.