Reklama

Elecom MR-A39H Series: čítačka 48 kariet vrátane SDXC formátu

Števo Porubský

Japonská spoločnosť Elecom predstavila čítačku pamäťových kariet, ktorá má vraj čítať 48 rôznych druhov kariet. Medzi nimi je aj najnovší SD formát SDXC.

 Elecom MR-A39H Series

Otázne je však, aké typy kariet medzi 48 rôznych druhov výrobca zaraďuje. Ak napríklad počíta SD, SDHC, SDXC, microSD, microSDHC medzi 5 rôznych formátov je to jasnejšie. Takto 48 rôznych druhov napočíta veľmi rýchlo. Marketing je marketing, no aj napriek tomu ako jeden z prvých výrobcov predstavil čítačku, ktorá vie čítať aj formát SDXC. Tento formát síce ešte nie je poriadne ani na trhu, no vedieť, že kartu vďaka USB 2.0 alebo USB 1.1 rozhraniu prečítate vo svojom počítači nie je na zahodenie.

Elecom MR-A39H Series

Takže stačí mať fotoaparát alebo kameru s podporou SDXC kariet, zatiaľ veľmi drahú SDXC kartu (Kingston SDXC UHS-1 Class 10: obria 64 GB pamäť pre všetko) a túto čítačku. Otázne je, koľko krát čítačku využijete, keď na kartu uložíte 64 GB dát. V bielej, čiernej alebo striebornej farbe si novinku môžete kúpiť už budúci mesiac za zatiaľ nezverejnenú cenu. Konkrétne trhy tiež neboli ohlásené.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.